23.03.2008 B.Otašević

Magnohrom preokrenuo rezultat

Prvu priliku na utakmici je imao supertalentovani Nenad Filipović. On se izborio za poziciju, šutirao sa linije šesnaesterca, međutim golman Morave, Igor Antonijević je bio na pravom mestu i sačuvao svoju mrežu. Igrao se 31. minut kada su gosti iz Mrsaća iskoristili grešku igrača iz odbrane Markovića. On je bukvalno dodao loptu napadaču Morave, Daliboru Puziću, kome nije bilo teško da savlada iskusnog golmana Rankovića – 0:1. I onda u zaustavnom vremenu prvog poluvremena loptu u šesnaesterac gostiju ubacuje Nikolić, a kapiten Ivančević natrčava i zakucava loptu u mrežu za 1:1.
U drugom poluvremenu vidan pad u igri obe ekipe. Nivo igre ekipe iz Mrsaća je znatno opao, a to su iskoristili igrači Magnohroma koji su u 72. minutu postigli pobednosni pogodak. Pomenuti gol je delo najboljeg igrača utakmice, šesnaestogodišnjeg Nenada Filipovića. Polušpic Magnohroma je primio jednu loptu na 15 metara od gola Morave i hladnokrvno poslao loptu iza leđa golmana Antonijevića.
Filipović je celu utakmicu odigrao „kao mator“, bez greške i već sada se vidi da će sportska javnost u budućnosti uveliko pričati o igrama ovog mladića u kopačkama.

Stadion Magnohroma, gledalaca 50, Glavni sudija: Vujčić, pomoćnici: Radenković, Jović. Žuti kartoni: Zečević, Andrić (Morava), Marković (Magnohrom). Igrač utakmice: Nenad Filipović.

Magnohrom: Ranković 7, Marić 6 (Pešić -), Okošanović 7, Balović 8, Gazikalović 7, Marković 6, Ivančević 8, Aleksić 7, Nikolić 8 (Vulović), Milojević 6 (Božić), Filipović 9.
Morava (M): Antonijević 7, Torlaković G. 7, Mršović 6, Perišić 6, Zečević 7, Torlaković N.6, Mitrović M.6, Andrić 6, Puzić 7, Jović 6, Mitrović R. 6.