Vraćaju se vezista Slavoljub Dabižljević i golgeter Stefan Janković - foto: V. Jankov
Posle izbora novog predsednika u liku afirmisanog sportskog radnika Milana Brkljača i zakazivanja početka priprema za 7. juli, u OFK Bečej 1918 su počeli sa aktivnostima u prelaznom roku. Izdanje iz srpskoligaškog proleća nije opravdalo povrenje, čiji je rezultat ispadanje iz srpskoligaškog karavana, ali su, gotovo, svi igrači ostali, jer su, uglavnom, bonusi i biće od koristi i tokom sezone pred nama na vojvođanskom “severu”.
- Rekonstrukcija igračkog fonda je bila neminovna i prišli smo joj sa dužnom pažnjom. Odlučili smo se za vraćanje svoje dece u matičnu sredinu. Tako su iz Bačkog Gradišta stigli bivši kapiten i iskusni vezista Slavoljub Dabižljević, golgeter Gradištanaca Stefan Janković, defanzivac Marko Marković, mladi napadač Mateja Medić, iz temerinskog TSK-a vratio se štoper Igor Tatić, iz molske Bačke Nikola Kopre, razgovaramo sa Lukom Božičićem da nastavi gde je stao, a biće još dolazaka, veli trener Bečejaca Lazar Dabižljević.
Imana novajlija, bolje reći povratnika u klub, su dobro znana imena i daju nadu u bolje sutra. A to “bolje sutra” su dobre igre na vojvođanskom “severu”, koje bi bile valorizovane dobrim rezultatima. Navijači bi želeli brzi povratak u srpskoligaški karavan, istom željom se rukovode i u klubu, ali znaju da to ne ide tako lako. Mnogo toga zavisi od urađenog u prelaznom roku i tokom priprema za novu sezonu. Rečju, ide se korak po korak i vreme će pokazati kakva je nova epizoda bečejskog fudbala, koji je devedesetih godina prošlog veka doživeo “zlatno doba” igravši šest sezona u eliti i dva puta je izlazio na evro scenu, 1995 u Intertoto kupu i godinu dana kasnije u kvalifikacije za Kup UEFA.
V. Jankov
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | Bečej 1918 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
2 | Tisa | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
3 | Hajduk 1912 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
4 | Radnički 1905 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
5 | Bajša | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
6 | Hajduk (S) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
7 | Budućnost (P) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
8 | Obilić | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
9 | Radnički 1918 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
10 | Iskra | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
11 | OFK Mladost APA | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
12 | Vojvodina (BG) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
13 | Mladost (BP) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
14 | Proleter (RS) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
15 | Budućnost (G) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
16 | Budućnost (M) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |