27.05.2013 Miroslav Todorović

GFL Čačak: Parmenac - Malba 2:0

Fudbaleri Parmenca opravdali su ulogu favorita u susretu XX kola GFL Čačak i savladali Malbu sa 2-0.U dosta dinamičnom duelu gosti su se predstavili kao sasvim solidna ekipa,pa domaći nisu lako došli do bodova.Današnje izdanje ekipe iz Žaočana zaslužuje pohvale,uprkos porazu.I ako su poslednji na prvenstvenoj lestvici,nisu se gosti branili,već su veliki deo susreta uspešno parirali favorizovanom rivalu.Međutim,Parmenac je svoje prilike iskoristio,Malba nije,pa su domaći stigli do 14. ligaške pobede.Igralo se otvoreno od starta i već u 8.minutu beležimo dobar pokušaj Ristanovića sa distance ali je Lazović dobro intervenisao i spasio svoj gol.Desetak minuta kasnije,situaciju 1 na 1,iskosa sa desne strane,ne koristi napadač Parmenca Munić.Tukao je sa 7-8 metara udaljenosti,no nije bio precizan.Prvu pravu akciju gosti su izveli u 25.minutu,kada je Radisavčević pokušao sa desetak metara ali biva izblokiran.Na isteku pola časa igre,igrači u svetloplavoj opremi stižu do prednosti.Munić je prošao po levoj strani,ušao u kazneni prostor i sa desetak metara matirao Lazovića pogodivši gornji levi ugao!Efektan gol za 1-0!Mogli su gosti do egala pet minuta pre kraja prvog dela ali je Buić traljavo šutirao sa peterca i ako je bio neometan,pa je Petrović zaustavio udarac.Važećim skorom iz 30.minuta otišlo se na odmor.

Detalj sa meča: Parmenac - Malba

Već na početku nastavka domaćin stiže do drugog gola.Odlično je Radonjić povukao napad po levoj strani gostujuće polovine,prevario čuvara unutar šesnaesterca,šutirao iz neposredne blizine ali je vratar Malbe odbranio udarac. No,u nastavku akcije lopta dolazi do Radivojevića koji sa peterca pogađa mrežu i udvostručuje prednost Parmenca.Igrao se 52.minut.Usledio je period vrlo dobre igre Malbe i pravo je čudo kako nijednom nisu zatresli mrežu u periodu od 60. do 70.minuta meča.Najpre je Nidžović pokušao sa distance u 60. i 65.minutu ali su udarci završili iznad prečke,odnosno pored stative.Igrao se 68.minut kada je Radosavčević uputio oštar udarac iz daljine ali je Petrović bio siguran.Ponovo je u glavnoj ulozi bio Nidžović u 70.minutu ali je Petrović i ovaj put bio uspešniji odbranivši neugodan šut sa deset metara.Do kraja beležimo i dve šanse „svetloplavih“ u 88. i 90.minutu.Najpre je Munićev udarac sa 25 metara ukrotio Lazovića zatim je Čvrkić tukao iznad prečke sa dvadesetak metara.Sve u svemu domaći mogu biti zadovoljni osvajanjem novih bodova,dok su gosti pokazali da mogu mnogo više nego što to pokazuje pozicija na tabeli.

Parmenac 2 : 0 Malba
Premeća 2 : 2 Čačak 94
Strelac 1 : 0 Planinac
Morava 0 : 2 Mladost
Rakova 1 : 3 Budućnost