Moravički okrug: Jedinstvo Konjevići ubedljivo protiv Ovčara

Na izuzetno pripremljenom terenu u Konjevićima, kakvim se ne mogu pohvaliti ni pojedini superligaši, domaće Jedinstvo savladalo je tim Ovčara, rezultatski vrlo ubedljivo. Gosti su kapitulirali pet puta i to im je najubedljiviji poraz u tekućoj sezoni. Veoma sparno vreme i preko 30 stepeni celzijusa, naterali su glavnog sudiju Živanića iz Gornjeg Milanovca, da tokom prvog dela zaustavi igru, kako bi se igrači osvežili. Treba naglasiti da je mrežu Ovčara čuvao štoper Mitrović, koji nikada ranije nije stajao među stativama ali je danas bio primoran da se okuša u toj ulozi. Nije se dugo čekalo na prvi pogodak. Goran Živanić je izbegao ofsajd zamku, ušao u kazneni prostor i pogodio mrežu iz neposredne blizine u 10. minutu za 1-0. Pokušali su gosti preko Janićijevića u 13. i Zlatića u 23. minutu, da se vrate u igru ali su njihovi udarci završili pored gola. Za pet minuta, u periodu od 27. do 32. minuta, domaći pogađaju dva puta i praktično rešavaju pitanje pobednika. Drugi gol, postigao je Branko Živanić, iskosa sa leve strane, desetak metara od protivničkog gola, dok je treći pogodak delo Dejana Živanića. Na isteku 45. minuta, Mitrović je zaustavio dobar pokušaj Bogićevića, pa se na odmor otišlo važećim rezultatom iz 32. minuta. Na samom startu drugog dela Branko Živanić se našao dva puta u „zicer“ poziciji ali je bio neprecizan i u 49. i u 53. minutu. Od tog trenutka gosti preuzimaju inicijativu i stvaraju par dobrih prilika. Najpre je Marićev udarac u 57. minutu Cvetić odbranio, da bi tri minuta kasnije Ignjatović, udarcem glavom, pogodio prečku domaćeg gola. Dobre prilike imali su i Zlatić u 65. minutu, tukao iznad gola, kao i Janićijević, dva minuta kasnije, čiji je šut sa distance odbranio, dobro postavljeni Cvetić. Za propuštene šanse, gosti su kažnjeni 13 minuta pre kraja, kada je rezervista Risimović pogodio sa peterca za visokih 4-0. Peti timski a svoj drugi gol, postigao je Dejan Živanić u 82. minutu, rešivši situaciju 1 na 1 sa „golmanom“ Mitrovićem. Mogli su prvotimci Ovčara do počasnog gola tri minuta pre isteka regularnih 90 minuta. Nakon kornera, Ćendić je dobro glavom zahvatio loptu ali je ona završila pored stative. Nakon svega viđenog, utisak je da rezultat ne opisuje u dovoljnoj meri odnos snaga na terenu i da je previsok ali se nikako ne može osporiti kvalitetnija igra i zaslužena pobeda ekipe iz Konjevića. U narednom kolu, Ovčar dočekuje Mladost iz Atenice a Jedinstvo gostuje timu Morave iz Katrge.

FK Rudar Bresnica 1927 1 : 0 Vujan
Lunjevica 2 : 3 Spartak
Brezak 1 : 1 Napredak
Mladost 0 : 2 Dragačevo
Jedinstvo (K) 5 : 0 Ovčar
Donja Vrbava 1 : 0 Morava
Miokovci 0 : 1 Slatina
Kotraža Franc Komerc 2 : 0 Jedinstvo (GG)