06.05.2013 Vinko Janković

MFL Sombor: Dunav potopio Šikaru
Najubedljiviju pobedu u XX kolu prvenstva Međuopštinske fudbalske lige Sombor-Apatin-Kula-Odžaci , ostvarili su fudbaleri Dunava iz Bačkog Monoštora, savladavši pred svojim navijačima somborsku OFK Šikaru sa 5:0. Izabranici trenera Gorana Terzića, i nisu imali težak zadatak, jer su šikarčani na ovaj meč stigli sa postavom od tačno jedanaest igrača, i to ne standardnih. Na igralištu u Doli, koji ovoga proleća izgleda fantastično, bilo je milina igrati, pa su i akteri bili raspoloženi za dobru fudbalsku predstavu. Sve do trenutka dok nisu primili prvi pogodak, a  potom i drugi, gosti iz Sombora su imali dve dobre prilike za gol, koje nisu iskoristili. Ubrzo nakon toga stigla je i kazna, Vakoš je načeo mrežu somborcima u 17. minuti. Tri minuta kasnije, Balaž povisuje na 2:0 i to je rezultat prvog dela susreta. Nastavak utakmice pripao je domaćim fudbalerima, a golovima Stipana Kolara u 62. i Balaža u 70. i 89. iz penala, monoštorci su došli do visokih 5:0 i potopili okrnjeni sastav šikarčana. Utakmica je odigrana u jednoj prijateljskoj atmosferi, suđenje mladih arbitara je bilo dobro, a pokazana dva žuta kartona , i nisu pokvarila utisak o uzajamnom poštovanju protivnika.

DUNAV - OFK ŠIKARA  5:0 (2:0)
Bački Monoštor, 05. maja 2013 . Igralište u Doli. Gledalaca 100. Sudija Vorkapić (Sombor) Pomoćnici Savić (Sombor) i Mihajlović (Bezdan) Delegat Ostoja Jakšić (Sombor) Strelci Vakoš u 17, Balaž u 20, 70 i 89 iz penala i Kolar u 62. za Dunav. Žuti kartoni Trajčevki i B. Devrnja (OFK Šikara). Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice Balaž (Dunav)

DUNAV : Ivkov, Vakoš, Ivakić(Gorjanac), Čuturilo, DragašMrvičin, Kolar, Ilić(Golub), Mrgić, (Mandić), Balaž i Forgić.
OFK ŠIKARA : Grgić, M. Devrnja, Šantor, Duduković, B. Devrnja, Mijanović, Miljić, Trajčevski, Momčilov, Fridrih i Ostojić

Na slici: Fudbalski klub Dunav - Bački Monoštor

Aleksa Šantić 0 : 2 OFK Odžaci
Jedinstvo (K) 2 : 2 Terekveš
OFK Metalac 0 : 1 Rastina 1918
Dunav 5 : 0 OFK Šikara
Lipar 1 : 1 Rusin