PFL Sombor : Sloga započela pobedom prolećni deo prvenstva

Start prolećnog dela prvenstva u Područnoj Ligi Sombor obeležilo je 5 pobeda domaćih ekipa, jedan susret se završio nerešeno, a na dva meča su slavili gosti. Na osam utakmica,koje su igrane po dobrom vremenu i suvim terenima, postignuto je 17 golova,od čega su domaćini dali 11, a gosti 6. Lider tabele, čonopljanska Sloga,nije dozvolila iznenađenje na startu pred svojim navijačima, i savladali su zadnjeg na tabeli, ekipu riđičkog Graničara sa 3:0. Domaćin je poveo golom iz penala u 43 minuti,a strelac je bio Radojčić . U nastavku susreta, Hoscieslavski je dva puta pogodio cilj, u 71 i 78 minutu.

Bukovčani su slavili u Stanišiću golovima Jovanovića i Dmitrovića, a bez pobednika je završen susret u Kruščiću, gde je domaća Mladost igrala 1:1 sa Poletom iz Karavukova.Rusin iz Ruskog Krstura se uspeo revanširati Terekvešu iz Svilojeva za prošlojesenjski poraz pred svojim navijačima i uzeo sva tri boda domaćinu (1:2). Na „Doli“ u Bačkom Monoštoru, vodila se borba između Dunava i Kule, a domaćin je golom Kolara u 68 minutu slomio otpor gostiju iz Kule. Ovaj meč će ostati upamćen po tome što je publika imala mogućnosti da utakmicu prati sa novomontažnih tribina, koje su postavljene sa zapadne strane igrališta Dunava. Na meču u Kljajićevu, ekipu domaćina sa klupe je vodio igrač Peđa Ilić , jer je trener Darko Karas bio sprečen obavezama sa pionirskom ekipom, što opet nije bio hendikep, pobedili su domaćini golovima Anitića u prvom, i Krstića u drugom poluvremenu( 2:0). Rezultat utakmice u Staparu došao je iz preokreta. Gakovčani su autogolom igrača domaćih poveli sa 0:1,a promenu su donele izmene igrača i rokade mesta, koje je trener Đurđev učinio tokom drugog dela (2:1). Minimalac u Liparu je bio dovoljan za pobedu domaćina nad ekipom BSK-a iz Bačkog Brestovca (1:0).

Tabela nije pretrpela neke drastične promene mesta ekipa na vrhu i začelju. Sloga je samo povećala prednost nad ekipama Poleta, Terekveša i BSK-a, a na začelju, Graničar (R) ostaje i u naredna dva kola na 16 mestu jer mu sada Dunav i Omladinac (D) beže pet bodova.

Narednog vienda Lipar ugošćuje lidera sa tabele, Kordun putuje u Bački Brestovac,a staparci u Deronje. U Gakovu će Graničar dočekati Mladost iz Kruščića,a u Karavukovu će u subotu gostovati zahuktali Dunav. Na krilima prve prolećne pobede, Rusin dočekuje ranjeni Stanišić,a bukovčani će ugostiti zadnjeg Graničara iz Riđice