Nastavljena serija poraza

Tešnjar je porazom u Tularima nastavio svoju seriju loših rezultata a što su domaći lako došli do tri boda Tešnjarci mogu kriviti samo sami sebe. Činjenica je da je domaćin sebi za ovaj meč obezbedio više nego pristrasnog sudiju Milić Vladimira znajući da protiv sebe ima daleko kvalitetniji sastav Tešnjara a ovaj je svojim odluka naročito u prvom delu susreta samo to i potvrdio. Međutim nepravedni bi bili ako bi njega okrivili za današnji poraz Valjevaca.

Već u drugom minutu domaćin stiče prednost posle neshvatljivog poteza Vukosavljevića koji iz čiste situacije loptu poklanja protivniku koji se lako stuštio po levoj strani, ušao u šesnaesterac i povratnom loptom kao na tacni poslužio svog saigrača kome nije bilo teško da pošalje loptu pod samu prečku povratnika na gol Tešnjara Stefana Milanovića. Nije početak utakmice bio naročito kvalitetan tako da iz tog perioda nema mnogo šta ni pomenuti. Domaćin je uglavnom zadovoljan vođstvom a Tešnjar pokušavao da stigne do gola što je gore pomenuti sudija ovog meča iskusno zaustavljao odmahujući rukom na gotovo svaki start domaće odbrane na igrače Tešnjara. U 30-tom minutu, u trenutcima kada je Tešnjar imao više od igre domaćin izvodi odličnu kontru i stiže do sigurne prednosti mada je situacija kod ovog gola ako je verujući većini prisutnih na stadionu, čak i dela domaće publike, bila u najmanju ruku sporna. No kako bilo na odmor se otišlo sa prednošću Tulara 2:0, iako je Krstić u samom finišu mogao do gola ali mu je lopta u situaciji kada je predriblao i domaćeg čuvara mreže za malo pobegla.

U nastavku Tešnjar je pružio odličnu partiju, jednu od onih koje su ga krasile u prvom delu prvenstva. Uspeo je Tešnjar da stvori pet izglednih situacija za postizanje gola, među kojima treba posebno izdvojiti udarce glavom Milosavljevića i Jakovljevića, ali lopta danas nije htela u gol, a dva jeftino poklonjena gola iz prvog dela ispostavilo se na kraju nedostižna.

Tešnjar: Milanović, Vukosavljević, Aleksić, Jakovljević, Kušaković, Milosavljević, Liknić, Starčević, Krstić, Rafailović, Marjanović (Tadić)

Mladost 2 : 2 Joševa
Spartak 1924 4 : 0 Pepeljevac
Sovljak 2 : 1 Banjani
ZSK 3 : 1 OFK Jabučje
Tulari 2 : 0 Tešnjar
Kačer 4 : 1 OFK Divci
Trlić 2 : 1 Kolubara