Gošće efikasnije u polufinalu Kupa Srbije

U takmičenju za osvajanje nacionalnog Kupa u fudbalu za žene, juče su odigrane dve polufinalne utakmice u kojima su se na Delijskom visu u Nišu sastali ŽFK Spartak i ŽFK Mašinac. U Požarevcu su igrali ŽFK Napredak i domaćin ŽFK Požarevac. Subotički Spartak je rezultatom 1:4 (0:3) ubedljivo i lako deklasirao nišlijke dok je u Požarevcu situacija bila neizvesna do samog finiša. Konačan ishod 0:1 (0:0) odveo je gostujući Napredak u finale Kupa. Najuspešniji strelac bila je Marija Radojičić koja je postigla het-trik u prvom poluvremenu (14, 18 i 40 minut) dok je četvrti pogodak postigla Spartakova kapitenka Violeta Slović. Njena koleginica, kapitenka Mašinca, Ivana Kostić za svoju ekipu je postigla počasni pogodak u 90+1 minutu iz slobodnog udarca. Finalna utakmica Kupa Srbije u fudbalu za žene između ŽFK Spartak i ŽFK Napredak odigraće se 15. juna, a mesto i satnicu će FSS naknadno odrediti.

Na fotografiji: trostruki strelac Marija Radojičić