01.06.2008 Marija Kostić

Topličanin-Zemljoradnik 6:2

Goleada na stadionu kraj Toplice. Prokupačka, danas malobrojna, publika imala je priliku da vidi veoma lepu utakmicu u kojoj su postignuta čak 8 pogodaka.
U prvom poluvremenu uglavnom se igralo na polovini gostiju, fudbaleri Topličanina su imali dosta šansi, a do vođstva su došli u 16.minutu posle dobrog šuta Rajkovića. Drugi gol domaći su postigli u 22.minutu, strelac D.Krstić iz slobodnog udarca sa 20 metara iskosa. U 37.minutu dobar centaršut Jovanovića sa leve strane, u šesnaestercu se najbolje snašao Niketić i loptu je glavom poslao u mrežu gostiju. Međutim Prokupčani se tu nisu zaustavili. 4:0 u 40.minutu, posle lepe akcije, dupli pas Mirković-Veljković i Mirković loptu šalje u gol. Fudbaleri Zemljoradnika su ipak postigli jedan gol u poslednjem minutu prvog poluvremena.
Odmah na početku drugog dela susreta, tačnije u 54.minutu gosti stižu do još jednog pogotka iz sumljive situacije. Domaći fudbaleri su pomislili da se gostujući igrač koji je primio loptu nalazio u ofsajdu, zastali su, ali pomoćni sudija nije reagovao i golman Savić je bio lako savladan. Samo deset minuta kasnije domaći postižu još jedan gol, korner je izveo Veljković i Mladenović je glavom lako loptu poslao u mrežu. Konačan rezultat 6:2 postavlja Veljković koji je uspeo da prevari dva igrača gostujuće odbrane, predriblao je i golmana i loptu plasirao u gol.

Prokuplje. Stadion kraj Toplice. Gledalaca:100. Sudija:Petković (Niš)
Strelci: 1:0 Rajković u 16., 2:0 D.Krstić u 22., 3:0 Niketić u 37., 4:0 Mirković u 40., 4:1 u 45., 4:2 u 54., 5:2 Mladenović u 64., 6:2 Veljković u 86.minutu.
Sastav: Savić, Šubaranović, V.Paunović, Mirković, A.D.Jović(Z.Paunović), D.Krstić, Niketić(Dragićević), Rajković, Mladenović, Veljković, Jovanović(Pantić)