Partizan
OFK Beograd
Rad konkretniji u otvorenoj igri
28.04.2013 fksloboda.org

Nije Sloboda otišla na Banjicu da kalkuliše, nije Sloboda bila bez prilika, ali bez Predraga Ranđelovića, koji je utakmicu posmatrao sa tribina, očigledno nedostaju prava rešenja u završnici napada. Tiago je kao obično bio solidan u polju, iako se od njega više očekuje, ali ga malo ima u zavrsnici. Memedović i Purić osim par nedorečenih akcija po krilima, nisu bili konkretna pretnja Beograđanima. Lazar Jovanović bio je po prvi put starter i to u špicu, propustio dve prilike, da bi tek po prebacivanju na krilo pokazao nešto od talenta. Jovanović je do sada nekoliko puta ušao u igru i zabeležio samo 20-ak prvoligaška minuta. Prvu seniorsku utakmicu u dresu Slobode odigrao je i mladi golman Tasić i pored nekoliko dobrih intervencija kada je spašavao čiste pogotke, imao nesreću da primi dva gola. Kod prvog je možda i mogao bolje da reaguje, ali ne treba biti strog prema momku koji je budućnost kluba.

U prvih pola sata igre po sparnom vremenu nije viđeno mnogo od fudbala. Obe ekipe bile su u sporijem ritmu, a Sloboda je imala nešto veći posed lopte. Knežević je pokušao sa blizu trideset metara iskosa sa leve strane, ali je Kljajić bio dobro postavljen.
Nešto kasnije i Tiago je oprobao udarac sa sedamnaest metara iskosa sa leve strane, ali jako slabo, pravo u mladog golmana Rada. Šut je inače Tiagova slabija strana. Igrao se 29. minut kada je Brazilac odlično driblao na 35 metara od gola domaćih i proigrao Lazara Jovanovića iza leđa odbrane Rada na desnom krilu, ali ovaj ne pogađa suprotni donji ugao, već loptu šalje 5 metara pored gola.
Minut kasnje osamnaestogodišnji Luković je primio loptu na 25 metara od Tasićevog gola, Knežević ne stiže da pokrije i lopta, iako slaba, pronalazi put do mreže uz samu levu stativu. Do kraja poluvremena po jedna dobra prilika na obe strane. Najpre je nakon centaršuta Lazarevića sa leve strane loptu odbio Kljajić, na petercu natrčava Jovanović, ali ometen od štopera domaćih uspeva da pogodi samo golmana koji je bio na travi. Sa druge strane Adamović silovito šutira sa 20 metara, Tasić brani, a lopta pogađa stativu.
U 45. minutu u šesnaestercu Slobode nakon duela sa Tasićem pada Đurđević, ali sudija Vasić ne pokazuje na belu tačku. Čini se da je napadač Rada suviše teatralno pao na desetak metara iskosa sa desne strane od gola.

Prvo poluvreme, ako izuzmemo gol, bilo je ujednačeno, ali je Rad u nastavku bio konkretniji, bolji tim. Tome je doprinela i Slobodina otvorena igra. Najpre je Tasić u dva navrata odlično reagovao i sačuvao gol nakon šuteva domaćih. U 58. minutu Leković je probio po levoj strani i fantastično centrirao u srce šesnaesterca odakle osamnaestogodišnji Đurđević glavom matira vršnjaka Tasića, koji je imao loptu na rukama, ali unutar gol linije. Sloboda je uzvratila preko Purića. Najpre je Memedović prošao po levoj strani, ali je Purić slabo šutirao po zemlji, da bi neki minut kasnije skoro sa istog mesta, sa petnaest metara, takođe bio bezopasan. Od 65. minuta Olerum je zamenio Memedovića, a od 69. Krstić je ušao umesto Purića. Do kraja još nekoliko dobrih prilika domaćih, jedna poluprilika Oleruma i jedan solidan udarac Pilipovića, koji je odlično odbranio Kljajić. Prvu priliku za nastup u seniorskom dresu Slobode dobio je i štoper Nemanja Cvetković i za 7-8 minuta na terenu sasvim solidno se snašao. Naredne subote Sloboda dočekuje Novi Pazar!