Debakl Bošnjanaca u lokalnom derbiju
27.08.2012 S.Blagojević.

Prepune tribine renoviranog igrališta u Bošnjanu, dodatno su motivisale igrače dva tima da pruže maksimum a gosti su bili itekako bolji i napunili mrežu domaćih. Možda bi to bilo i drugačije da Milenović u 10 minutu nije prokockao kolosalnu šansu za domaće pošto je izbio sam ispred Maksimovića ali ga je neprecizno lobovao. Stigla je odmah kazna u 12 minutu, kapiten gostiju Mladenović spretno je jednu ničiju loptu sa 15, 16 metara poslao po zemlji u donji levi ugao golmana Markovića ona se od stative odbila za 0: 1. Potom su Bošnjanci imali novu kolosalnu šansu Miletić je centrirao sa desne strane Pešić sam neometan sa 5 do 6 metara šutira glavom ali Maksimović prstima skreće loptu koja se zaustavlja na stativi.

Da je to bilo sve od Bošnjanaca videlo se u nastavku kad su gosti potpuno preuzeli igru i izvanrednim kratkim pasovima osvajali igru a onda majstorski upošljavali svoje špiceve koji su to krunisali pogotcima. Najpre je Jeremić u 49 minutu prodro po levoj strani i strahoviti šutem zakucao loptu u suprotan ugao golmana Markovića za 0: 2 a onda je rasni strelac Nenad Branković sa dva pogotka u 70 i 81 minutu potvrdio superiornost Obrežana u ovom meću u kome su ne samo natračali Bošnjance, već ih i potpuno0 nadigrali. Da stvar bude još očitija dva špica Bošnjanaca Jelić i Gajić za 90 minuta nisu uputili nijedan šut na gol Maksimovića.

Na slici: Gužva pred golom golmana Juhora Maksimovića

BOŠNjANE-JUHOR 0: 4 (0: 1)

Strelci: 0: 1 Mladenović u 12, 0: 2 Jeremić u 49, 0: 3 Branković u70. 0: 4 Branković u 81 minutu. Igralište u Bošnjanu, gledalaca 500. Sudija Marko Radičević (Bor) 8. Opomenuti igrači: Pešić i Mihajlović (Bošnjane) i Stojanović i Jeremić (Juhor). U 77 minutu zbog nesportsgog ponašanja sa klupe udaljen trener gostiju Goran Marković.

BOŠNjANE: Marković 6, Mihajlović 6, 5, Jeftić 6 (Petronijević 6), Milenović 6, 5 (Milovan Jovanović 7), Pešić 5, 5 (Radojević-), Milić 7, Jelić 5, 5, Miletić 6, Gajić 5, Simonović 6, Krstić 6.

JUHOR: Maksimović 7, 5, Simonović 7, Ćosić 7, Žerjav 7, Milutinović 7, Sibinović 7, Mladenović 7, 5, Stojanović 7, Jeremić 7, 5 (A. Đorđević-), Antonijević 7 (Dragan Rajković 7), Branković 8 (Dimitrijević-)

Igrač utakmice: Nenad Branković (Juhor)