Radnički (NB)
Inđija Toyo Tires
Metalac
Ni penal nije gol
Danas je u Kragujevcu odigrano utakmica 15.kola Srpske lige Zapad između domaćina Radničkog i gostiju sa Uba. Radnički - Jedinstvo 1:1 (1:1) Iako je većina utakmica ovog kola odložena zbog snega, utakmica na pomoćnom terenu Čika Dače je odigrana po snegu. Debljina snežnog pokrivača je bila oko 5cm tako da se neka dobra utakmica nije ni očekivala! Obe ekipe su borbeno ušle u meč jer se i drugačije nije ni moglo na teškom terenu. Prvih 15 minuta pripada Radničkom koji je propustio tri lepe prilike. Prvo je Ostojić šutirao sa 20 metara pravo u golmana gostiju Vojisavljevića. Najbolju šansu u 11.minutu propušta Buzić kada je lob udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio prečku. I mladi Sredojević je u 16.minutu promašio gol gostiju sa samo 5 metara. U 20.minutu posle skraćenog kornera, igrač gostiju Blagojević bez ikakvog razloga odbojkaškim terminom "smečuje" loptu i taj poklon sa 11.metara koristi Željko Buzić. Posle primljenog gola, gosti kreću malo ofanzivnije ali bez izrazite šanse za gol. Međutim, do gola stižu posle velike greške odbrane Radničkog i to udarcem sa same gol linije nervoznog Lešnjakovića. U drugom delu loša igra obe ekipe, teren sve teži i teži za igru,a najbolju šansu ne koristi rezervista Jedinstva, Nigerijac Abanda u 78.minutu! I na kraju, drama. U 92.minutu (igrao se produžetak od 3 minuta) posle centaršuta Stojiljkovica, loptu rukom odnosi pomenuti Lešnjaković. Sudija Zornić je opravdano ponovo pokazao na belu tačku. Tada dolazi do sedmominutnog prekida jer su igrači Jedinstva opkolili sudiju, par puta ga i udarili u čemu su prednjačili Ilić i Lešnjaković. Crveni karton je dobio upravo Lešnjaković, a iskusni Željko Buzić posle 7 minuta preuzima odgovornost. Golmana šalje u levu stranu, a loptu u desnu stativu. Na loptu natrčava rezervista Mijanović i sa 7 metara uspeva da promaši prazan gol. Sve u svemu, možda je i remi najpravedniji ishod ove prave prvenstvene utakmice odigrane u nemogućim fudbalskim uslovima.