Inđija Toyo Tires
Metalac
GFK Sloboda
Romantičari pobedili pratioca sa Uba i ostavili ga na 13 bodova zaostatka

Prvo kolo play-offa donelo nam je duel dva vodeća tima Prve lige i najveća pretendenta na najviÅ”i rang. Igralo se nadahnuto i obostrano otvoreno, bez Å”titova. Već u 4. minutu zabeležen je lep prodor i centarÅ”ut beka domaćih Mimovića na drugu stativu gde Nikolić nije najbolje zahvatio loptu, te je ona bila lak plen za Dubljanića. Uzvratio je na drugoj strani Zubairu snažnim prizemnim udarcem sa 17 metara u 8. minutu, Popović je krajnjim naporom uspeo da odbrani. Ofkovci imaju terensku inicijativu, ali kontranapadi Ubljana su opasniji. Tandem stranaca u Jedinstvu, Zubairu i Karikari, u 28. minutu je izigrao odbranu domaćih, međutim Å”ut ovog drugog uz pomoć prečke zaustavio je BalÅ”a Popović. Golman domaće ekipe odbranom se istakao i u 43. minutu, ponovo su akteri bili on i Karikari, na odmor se otiÅ”lo bez golova.Ā

Ā

Drugo poluvreme je otvorio snažan udarac Markovića sa preko 20 metara u 53. minutu, Dubljanić se ispružio koliko je dug i ostavio svoju mrežu netaknutom. Jedinstvo u 58. minutu dolazi do pogotka zahvaljujući Miladinoviću. Prvo je sa desetak metara pogodio stativu, a potim odbitak prosledio do usamljenog Dimitrića, kome nije bilo teÅ”ko da sa par metara zatrese mrežu.

Plavo-beli sve karte bacaju na napad ne bi li izjednačili, a u 67. minutu golman Ubljana bravuroznom paradom zaustavlja Å”ut glavom Jovana Mituljikića sa svega par metara razdaljine. Neka četiri minuta kasnije ni Knežević sa desetak metara ne uspeva da savlada raspoloženog golmana gostiju.Ā

Ostavili su domaći otvoren prostor u odbrani, umalo im se to nije obilo o glavu u 81. minutu kada je Dimitrić idealno uposlio Milanovića, ali ovaj iako sam ne uspeva da savlada Popovića sa 4-5 metara. Dva minuta kasnije, samo Å”to je uÅ”ao u igru, Kasalica prolazi između protivničkih igrača, vraća povratnu loptu na peterac odakle je joÅ” jedan rezervista Stoisavljević smestio pod prečku za izjednačenje. Euforija u gledaliÅ”tu se nije ni stiÅ”ala, a već je 2:1. Stoisavljević je bio strelac i drugog pogotka ovaj put na asistenciju Kneževića. Velike zasluge za danaÅ”nju pobedu OFK Beograda pripadaju treneru Simi Kruniću koji je pogodio sa izmenama i preokrenuo rezultat.Ā

U drugom kolu OFK Beograd gostuje Tekstilcu na gradskom stadionu u Odžacima, a Jedinstvo dočekuje Inđiju. I na kraju samo joÅ” jedan podatak vezan za OFK Beograd, ukoliko obezbedi promociju u Super ligu svoje utakmice kao domaćin će odigravati na novo izgrađenom stadionu "Kraljevica" u Zaječaru.Ā

OFK BEOGRAD - JEDINSTVO 2:1 (0:0)

STADION: Omladinski stadion. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Borisavljević LjubiÅ”a. POM.SUDIJE: Krstić Slobodan i Stojković UroÅ”. STRELCI: Stoisavljević 83. i 87.min (OFK Beograd), Dimitrić 58.min (Jedinstvo). ŽUTI KARTONI: PivaÅ”, Radivojević i Zubairu (Jedinstvo).

OFK BEOGRAD: Popović, Mimović, Gojković (Mićić) (PlavÅ”ić), Georgijević (Minić), Knežević, Marković, Vujadinović, Đermanović, Nikolić, J.Mituljikić (Stoisavljević), N.Mituljikić (Kasalica).

JEDINSTVO: Dubljanić, Golubović, Radivojević (Janković), Miladinović (Denić), Doderović, Stojanović (Mitić), PivaÅ”, Andrić, Zubairu (Milanović), Dimitrić (Kamis), Karikari.

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije - Play Off OFK Beograd Jedinstvo (Ub)