Novi Sad
Mega Hypo Leasing
Sloga demontirala Vizuru
19.01.2008 srbijasport.net
U svojoj najboljoj utakmici ove sezone, košarkaši Sloge deklasirali su ekipu Vizure, nanevši gostu iz Beograda, pravu rezultatsku katastrofu, 110:83 po četvrtinama (28:17,20:19,33:24,29:23). Od početka susreta, puleni Miloša Pejića diktirali su ritam i kontrolisali rezultat. Sloga je počela furiozno i već u 3. minutu vodila rezultatom 8:2. Nakon početnog naleta Sloge, ekipa Vizure smanjuje prednost na 8:7. Ulazak dvojice iskusnih košarkaša Jevdjića i Trifunovića, Sloga stiže do prednosti 19:11. Na prvu pauzu igrači Sloge odlaze sa prednošću 28:17. Ništa se nije menjalo ni početkom druge četvrtine. Posle trojke povratnika u Slogine redove Jevdjića, na semaforu je u 15. minutu stajalo 40:21. Beogradjani su uzvratili mini serijom 6:0 i do kraja prvog poluvremena tu razliku smanjili na 12 poena minusa, 48:36.

Sloga je drugo poluvreme započela trojkom Dašića. Čvrstom odbranom i izuzetnim kontranapadima Slogaši su iz minuta u minut uvećavali svoje vodjstvo. Posle trojke Pejovića u 22. minutu, na semaforu je stajalo 59:40. Sredinom treće četvrtine gostujući igrać Stefan Sinovec je zbog prigovora dobio dve tehničke greške, a Sloga serijom slobodnih bacanja dolazi do prednosti 65:40. I u poslednjoj četvrtini, kraljevački košarkaški su nastavili da “pune” koš beogradjana, tako da je rekordno vodjstvo Sloga imala u 33. minutu, posle poena Marka Popovića na semaforu je stajalo 92:64. U pojedinim momentima košarkaši Sloge su igrali egzibiciono za dušu svojih vernih simpatizera. Sredinom poslednje deonice i trener gostujuće ekipe Oliver Popović je dobio tehničku grešku zbog prigovora. Najefikasniji igrač u redovima domaćina je bio Slobodan Pejović sa 23 postignuta poena, dok kod gostuju je odskoćio sa 29 postignutih poena Vladimir Vuksanović.
Sloga: Popović 22, N.Dašić, Trtić 3, Mijović 12, Trivunović 5, Jevdjić 8, Stojaković 4, Petrović, Grubišić 9, J.Dašić 19, Ignjatović 5, Pejović 23.
Vizura: Burić 2, Sinovec 4, Karić 15, Burić 2, Perišić 8, Balmazović 10, Glintić 2, Drenovac, Mandić 4, Lešić, Vuksanović 29, Avlijaš 7.