Radoje Domanović
Plaskovac
B 2000
Teška pobeda Sloge

I pored ne baš sjajne igre koju su prikazali, fudbaleri Sloge ostvarili su veoma važnu pobedu, savladavši, u okviru 18. kola Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola, ekipu Misače iz istoimenog mesta rezultatom 2:1. Domaći su iz prve ozbilnije akcije postigli gol. M. Jelesijević je posle prodora oboren u šesnaesterci gostiju, sudija Ristić pokazao na belu tačku, a siguran realizator u 13. minutu bio je Gajić. Gosti su uzvratili udarcem M. Pantelića, čiji je šut sa 20-ak metara odbranio golaman domaćih N. Jelesijević. Fudbaleri Sloge su bili u prilici i u 24. minutu, kada je Petrović silovito šutirao sa više od 30 metara, a golman gostiju Švabić krajnjim naporom loptu izbacio u korner. Domaći su duplirali vođstvo u 33. minutu. Pavković je prodirao po levoj strani i blagovremeno uposlio Antonijervića, a ovaj preciznim udarcem sa 20-ak metara poslao loptu u donji desni ugao golmana Švabića. Domaći su mogli do gola i u 38. minutu, ali je šut M. Jelesijevića sa 10-ak metara odbranio Švabić. Gosti su postigli gol u 40. minutu. Gajić je nesmotreno intervenisao i u svom kaznenom prostoru i oborio Končulovića, pedantni sudija Ristić je dosudio najstrožu kaznu, a Popović savladao Jelesijevića za konačan rezultat prvod dela.

U drugom poluvremenu viđeno je dosta nervoze sa obe strane. I jedni i drugi su pravili mnogo prekršaja, ne dozvoljavajući da se igra rasplamsa. Gosti su bili u prilici u 47. minutu, kada je Kondžulićev udarac sa 10-ak metara završio u rukama Jelesijeviča. Najizgledniju priliku u drugom poluvrermenu imali su domaći u 58. minutu. Pavković je posle prodora po levoj strani uposlio M. Ivanovića , koji je sa 6-7 metara šutirao pored gola. Do kraja meča igra se odvijala uglavnom  na sredini terena sa  nekoliko poluprilika na obe strane, pa je na snazi ostao rezultat iz prvog dela igre.

Sloga (Zagorica) - Misača (Misača) 2:1

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 80. Delegat: Mileta Pavlović (Aranđelovac). Sudija: Zoran Ristić (Donja Trnava), pomoćnici: Danijel Nešić (Šume) i Đorđe Nikolić (Svetlić). Strelci: Gajić u 13. minutu sa penala i Antonijević u 33. minutu za Slogu, Popović u 40. minutu iz penala za Misaču. Žuti kartoni: Blagojević, Antonijević, I. Ivanović (Sloga) Starčević, Todorović (Misača).

Sloga: N. Jelesijević, Gajić (od 46. Obradović), Dimitrijević, Vesić, Stevanović, Ilić, Blagojević (od 69. I. Ivanović), Petrović, Pavković, Antonijević, M. Jelesijević (od 55. M. Ivanović).

Misača: Švabić, Nikitović, Dimitrov, Arsić, Popović, Rakovac, M. Pantelić, Mijatović (od 75. Starčević), Kondžulović (od 86. Todorović), I. Pantelić, Živanović (od 75. Dokić).