Kolubara LA 2003
Mladost (Z)
Beovuk 72
U Aleksincu, niko nije dobio!

U Aleksincu izgleda, pirotski košarkaši ne mogu bolje ! Atmosfera u Hali, pritisak, navijači, sve to uticalo je i ovoga puta na igru piroitskog tima. Ekipa trenera Zorana Petrovića dobila  je prvo poluvreme sa 3331, ali su zato njegovi igrači ,,pali“ u trećoj deonici koju su izgubili sa 2614. Nada se pojavila u finišu, došlo se na ,,egal“ da bi sa nekoliko grešaka u skoku i napadu, pirotski tim, ipak prepustio bodove domaćinu. Interesantan je podatak da su Aleksinčani najjači na „svom bunjištu“ gde nemaju poraz, sve četiri utakmice su dobili. To potvrdjuje našu tezu s početka teksta.

’ Mogli smo da ih dobijemo. Imali smo dobar period utakmice u poslednjoj četvrtini, ali smo sami krivi za finiš. No, dobro, ovakve utakmice protiv direktnih rivala se teško dobijaju. Oni su detaljno „skautirali“ našu igru, zatvorili su naše bekove Stanisavljevića i Mukanioviuća i to je, takodje, uticalo na ishod. Mi smo, ipak, zadovoljni, radimo dobro, imamo dobre rezultate, još da se sveukupno popravi situacija. Teško je vreme, razumemo sve i nadamo se da ćemo biti svi u Klubu još bolji, poručio je trener Zoran Petrović.

Sve pohvale ekipi trenera Zorana Petrovića koja je kao debitant posle devet kola ostvarila pozitivan bilans. Još da se obezbede sredstva da se prvi deo prvenstva privede kraju i sve će biti u redu. Finansijski problemi muče sve pirotske klubove. Osim Opštine Pirot, niko drugi ne razmišlja da izdvoji sredstva. U drguim gradovima, ipak, nije tako!!!

Košarka: Napredak Maksi Ko – Pirot 73:66 (31:33)

Druga liga, 9.kolo

Hala sportova, Aleksinac, subota, 30.11.2013 19:00

Napredak Maksi Ko Aleksinac – KK Pirot

73:66 (19:14), (12:19), (26:14), (16:19)

Pirot: Colić, Mukanović 4, Stanisavljević 7, 4:3, Milovanović 9 , 1 trojka, Filipović 10, 1 trojka, Jevdjenić 3, 1 trojka, Pendić 4, Kosanović 12 ) 2:2=, Mladenović, Stojanović 17, 1 trojka.