Futog MD Tupanjac
BNS
Topola
Alasi položili joŔ jedan ispit

U derbi utakmici 17. kola Prve regionalne lige, Dunav je savladao Akademik iz Srbobrana rezultatom 72:60 (15:10, 24:12, 19:24, 14:14). Pred ispunjenim tribinama hale u Belegišu, košarkaši Dunava opravdali su ulogu favorita u ovom derbiju i tako nastavili pobednički niz.

Prvo poluvreme u potpunosti je pripalo domaćim košarkašima. Odličnom igrom u odbrani, nisu dozvolili gostima puno toga da učine u napadu. Sa samo 22 primljena poena u prvom delu igre, Dunav je već u prvih dvadeset minuta prelomio utakmicu, otišavši na odmor sa velikom prednošÄ‡u (39:22).
Alasi su odlično počeli i drugo poluvreme, i već posle nekoliko minuta imali, ispostaviće se na ovoj utakmici, maksimalnih +23. Od tog momenta dolazi do opuštanja kod domaćih igrača, što Akademik znalački koristi i iz minuta u minut smanjuje prednost. U poslednjih deset minuta, agresivnijom igrom u odbrani, igrači iz Srbobrana pokušali su da se vrate u utakmicu. Ipak, sve što su im domaći košarkaši dozvolili jeste da se spuste na minus sedam poena razlike, minut i po pre kraja utakmice. Odličnim izvođenjem slobodnjih bacanja u poslednjem minutu, Dunav je povećao prednost i na kraju zasluženo slavio rezultatom 72:60.
U narednom kolu, Dunav gostuje ekipi Futoga.