Sloga Radnički
Požarevac
Napredak
"Golubice" kao sokolice
Vreme je istine ma kakva bila. Bolna, razočaravajuća, otrežnjujuća. Kakva god da je, istina uvek deluje okrepljujuće.  Ovu činjenicu dobro treba da zapamte fudbalerke Vojvodine, jer će samo tako moći nastaviti putem kojim su krenule i stići do cilja. Tražiti bilo kakvo opravdanje za visok poraz protiv jednog Spartaka, bilo bi degutantno i neprimereno bilo kome ko iole poznaje prilike u srpskom ženskom fudbalu, a najmanje klubu koji nosi ime Vojvodina.
Subotičanke su tokom celog toka utakmice dominirale u svim segmentima igre i već na samom startu susreta, stavile do znanja gošćama, da neće imati milosti prema njima. Spartak je došao do prednosti u 3. minutu, kada je, nakon kornera sa leve strane, Alegra Poljak iskoristila statičnost i uspavanost odbrane Vojvodine i iz neposredne blizine ubacila loptu u mrežu. Očigledno je, da devojke trenera Nemanje Savića, imaju veliki problem prilikom prekida i reakcije na visoke lopte. „Crveno-bele“ deluju statično, slabo reaguju u markaciji i duel igri, što ih u krajnjoj liniji, često košta primljenih golova. Tako je bilo i u 28. minutu, kada je drugi gol za Spartak postigla visoka i snažna Gabriele Ngaska. Potpuno ista situacija kao i kod prvog pogotka, korner, visoko ubačena lopta, Novosađanke nemo posmatraju kako im igračica skače i „poklanja se“, a lopta odlazi iza leđa Tanje Đapić u mrežu.

Do kraja prvog poluvremena (nakon što su, posle kraće potere, redari uhvatili kuče koje je odlučilo da prošeta po travnjaku Gradskog stadiona), subotičke „plave golubice“, kojima bi više odgovarao epitet „sokolice“, postigle su i treći gol preko Milene Nikolić. Nakon što je Đapićeva kratko odbila jednu loptu, na nju je neometana od bilo koga, natrčala Nikolićeva i dovela svoj tim u vođstvo od 3:0. Petostruke uzastopne šampionke Srbije, nastavile su još jačim tempom u nastavku utakmice. Tako je u 58. minutu, samo što je ušla u igru, Jelena Marenić, postigla gol u svom prvom kontaktu sa loptom. Milena Nikolić je odlično prošla po levoj strani, zavrnula loptu u sredinu, a Marenićeva bila brža od čuvarke mreže Vojvodine i ćušnula loptu u desni donji ugao.
Peti pogodak Subotičanki, delo je Milene Nikolić, koja je iskoristila dobar centaršut sa desne strane, bila najviša u skoku i udarcem glavom pogodila rupu na poderanoj mreži, pa je ovaj, nesumnjivo regularan pogodak (provereno na snimku), izazvao malo dileme među učesnicima i posetiocima utakmice.
Vrlo efektan pogodak postigla je u 70. minutu Sanda Malešević, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca.  Novosađanke su u tim momentima bile poput grogiranog boksera, potpuno su stale, pa su do kraja utakmice, još dva puta vadile loptu iz svoje mreže. Oba puta, strelac je bila, brzonoga i spretna Alegra Poljak.
Sve u svemu, Subotičanke zaslužuju sve pohvale za kvalitetnu, disciplinovanu, organizovanu i nadasve efikasmu igru, a Novosađankama ostaje da uče na svojim greškama, kojih je danas bilo isuviše. Utakmica je protekla u korektnoj i fer igri, uz samo jedan žuti karton, koji je dodeljen Ivani Trbojević iz Vojvodine.

SPARTAK-VOJVODINA  8:0 (3:0)

Gradski stadion u Subotici - Gledalaca: 200. Sudija: Goradana Kuzmanović (Lazarevac). Strelci:Poljak (3., 88. i 90. min), Nikolić (38. i 68 min), Ngaska (28. min), Marenić (58. min) i Malešević (70. min). Žuti karton: Trbojević (Vojvodina).

Spartak: Cetinja, Vajda, Krstić, Radanović, Malešević, Poljak, Filipović (od 61. min Pavlović), Nikolić, Ilić, Mesomo, Ngaska (od 58. min Marenić).

Vojvodina: Đapić, Milanović, Kolarić (od 46. min Nikolić), Vukčević, Ostojić (od 85 min Garić), Gavrilović (od 46 min Trbojević), Trajković, Savanović (od 72. min Vujadinović), Malijar, Kovačević (od 46. min Janković), Delić.