Mladost
Srem
Napredak Maksi Ko
Alasi nadigrali Leskovčane

Starobanovčani su ostvarili novu pobedu, četvrtu u nizu. U utakmici 5.kola, Dunav je na svom terenu savladao Zdravlje iz Leskovca rezultatom 73:65 (16:19, 26:12, 18:17, 13:17).

Utakmica je odigrana u lepom ambijentu, koji su upotpunili navijači i ljubitelji košarke, još jednom ispunivši tribine hale u Belegišu. Pre utakmice teško se moglo reći ko je favorit, Dunav koji je do večerašnjeg duela imao skor 3-1 ili Zdravlje sa 1-3, za mnoge pomalo i iznenađujući odnos pobeda i poraza na početku takmičenja. To se i potvrdilo tokom same utakmice. Leskovčani su mnogo bolje otvorili meč i pre kraj prve deonice imali prednost 10:18. Brzo su košarkaši Dunava uhvatili priključak i odličnom igrom u drugoj četvrtini napravili preokret i značajnu prednost sa kojom su otišli na odmor (42:31). U trećoj četvrtini Dunav je održavao prednost a u prvih pet minuta četvrte i povećao do velikih 17 poena razlike. Nisu se gosti predavali. Serijom 10-0 smanjili su prednost Alasa na samo šest poena ali nije bilo više ni snage ni vremena za preokret. Na kraju, zaslužena pobeda Dunava rezultatom 73:65, za još jedno slavlje navijača i prijatelja kluba. U redovima Zdravlja izdvojili su se Tešanović (20p, 7/11 iz igre) i Marojević (11p, 5sk), a kod domaćih Vuković (16p, 7sk) i Majstorović (12p, 6 osvojenih lopti). Statistiku možete pogledati na sajtu kluba.
U narednom kolu, u subotu 7.novembra od 13h, Dunav gostuje u Beogradu, ekipi Dynamic.