Zlatibor
Srem
Plana
Košarkaši Pirota poraženi posle produžetka!

Sa ove distance, gledajući video prenos utakmice  i  Novaka u isto vreme, nadao sam se da će na kraju biti bar jedne radosti. Ovog popodneva , izgleda, sve naše, bilo je osuđeno na poraz.

Pirot je počeo slabo i dozvolio da domaći, ustvari, meč reše u prvoj deonici i naravno, na kraju u produžetku, gde je sve moglo da bude i drugačije!

Naš tim je u trećoj četvrtini uzeo sve u svoje ruke i stalno bio u vođstvu. Sa tom prednošću ušlo se u poslednju deonicu gde je bilo grešaka na obe strane . Matović je u trećoj četvrtini nosio ekipu Pirota. Pred kraj utakmice se nije igralo ,,na njega,, , bio je zatvoren i tu je Pirot izgubio  ,,dubinu,, koja je inače donosila prednost. Nedostajao je , takođe, onaj pravi Filipović, igrao je povređen i to se odrazilo na efikasnost tima.

2

U produžetku u prva tri minuta skoro ,,egal,, da bi tada neiskusne sudije,  možda i ,,prelomile,, meč kada su dosudile najpre namernu, a potom i tehničku grešku za domaćine što je bilo dovoljno da Mladost osvoji bodove.

Dušan Dimitrijević, sportski direktor,  sa kim smo razgovarali posle meča , rekao nam je da je odbrana, pogotovo sredinom utakmice funkcionisala dobro, da smo u napadu napravili nekoliko odlučujućih grešaka i da je to , takođe, bilo razlog da domaćin dobije.

Kako se meč razvijao, apsolutno ne bi bilo iznenadjenje da su se Piroćanci sa ove utakmice vratili pobednički. Ipak, sa  samo tri razigrana igrača u napadu, Matović, Rašić i Ristić nije se moglo više!

Druga liga Srbije 8.kolo: Smederevska Palanka: Mladost – Pirot 79:74    65:65 (19:10, 20:25, 14:18, 12:12)

Pirot:  Ristić 11 (4:3) 2 tr. , Đonlić 1 ( 2 :1) , Bog. Đorđević, Filipović 5 (2:1) 1 tr. , B.Jovanović, D. Đorđević, Rašić 21 (8:8) 1 tr., Pendić 4(3:2), Bor. Đorđević , Manojlović  , Matović 23 (2:2) 1 tr. indeks 28, Stojanović 9 1 tr. ;