Plana
KoŔarkaŔi Pirota poraženi posle produžetka!

Ā

Ā

Sa ove distance, gledajući video prenos utakmice Ā iĀ  Novaka u isto vreme, nadao sam se da će na kraju biti bar jedne radosti. Ovog popodneva , izgleda, sve naÅ”e, bilo je osuđeno na poraz.

Pirot je počeo slabo i dozvolio da domaći, ustvari, meč reÅ”e u prvoj deonici i naravno, na kraju u produžetku, gde je sve moglo da bude i drugačije!

NaÅ” tim je u trećoj četvrtini uzeo sve u svoje ruke i stalno bio u vođstvu. Sa tom prednoŔću uÅ”lo se u poslednju deonicu gde je bilo greÅ”aka na obe strane . Matović je u trećoj četvrtini nosio ekipu Pirota. Pred kraj utakmice se nije igralo ,,na njega,, , bio je zatvoren i tu je Pirot izgubio Ā ,,dubinu,, koja je inače donosila prednost. Nedostajao je , takođe, onaj pravi Filipović, igrao je povređen i to se odrazilo na efikasnost tima.

2

U produžetku u prva tri minuta skoro ,,egal,, da bi tada neiskusne sudije,Ā  možda i ,,prelomile,, meč kada su dosudile najpre namernu, a potom i tehničku greÅ”ku za domaćine Å”to je bilo dovoljno da Mladost osvoji bodove.

DuÅ”an Dimitrijević, sportski direktor,Ā  sa kim smo razgovarali posle meča , rekao nam je da je odbrana, pogotovo sredinom utakmice funkcionisala dobro, da smo u napadu napravili nekoliko odlučujućih greÅ”aka i da je to , takođe, bilo razlog da domaćin dobije.

Kako se meč razvijao, apsolutno ne bi bilo iznenadjenje da su se Piroćanci sa ove utakmice vratili pobednički. Ipak, sa Ā samo tri razigrana igrača u napadu, Matović, RaÅ”ić i Ristić nije se moglo viÅ”e!

Druga liga Srbije 8.kolo: Smederevska Palanka: Mladost ā€“ Pirot 79:74 Ā Ā  65:65 (19:10, 20:25, 14:18, 12:12)

Pirot: Ā Ristić 11 (4:3) 2 tr. , Đonlić 1 (Ā 2 :1) , Bog. Đorđević, Filipović 5 (2:1) 1 tr. , B.Jovanović, D. Đorđević, RaÅ”ić 21 (8:8) 1 tr., Pendić 4(3:2), Bor. Đorđević , Manojlović Ā , Matović 23 (2:2) 1 tr. indeks 28, Stojanović 9 1 tr. ;