27'
20'
13'
"Zmajevi" zaustavili Nišlije

Odigrao je Radnički jedno dobro poluvreme na gostovanju Voždovčanima, što se ispostavilo da nije bilo dovoljno, da se sa krova tržnog centra u Niš vrate neporaženi. Većim delom utakmice Radnički je napadao, ali su domaći fudbaleri bili umešniji u iskoristili svoje šanse i rezultastom 2:1 slavili pobedu, a na svom kontu dodali još tri boda.

foto arhiva Saša Đorđević

Prvi su zapretili fudbaleri Radničkog preko Petrovića u 10 minutu čija je lopta, upućena sa nekih 25 metara, fijuknula koji santimetar pored desne stative golmana Kneževića. U 14. minutu je Stanisavljević, iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, dobro zagrejao dlanove golmana domaćih koji je loptu, koja je letela u jjegov gornji levi ugao, izbacio u korner.

U jeku napada gostujućih fudbalera, domaćini su poveli. Igrao se 17. minut kada je Zlatković probio po levoj strani, uputio povratnu loptu za Pavićevića koji je desetak metara savladao golmana Nišlija. Prilikom šuta napadača Voždovca, Stanković je pokušao da izblokira njegov udarac, ali je uspeo samo da prevari Šaranova i uz dosta sreće donese radost domaćim fudbalerima.

Radnički je ekspresno odgovorio. Nakon samo dva-tri minuta igre, nakon izvedenog kornera u gužvi se najbolje snašao Mićić i izjednačio rezultat.

Najbolju šansu za promenu rezultata nakon postignutih golova je imao Pavićević u 26. minutu kada je šutirao 5-6 metara na gol Radničkog, ali se Šaranov nije dao iznenaditi, odlično intervenisao i odbio loptu u polje.

Početak drugog poluvremena je pripao domaćim fudbalerima i u 50. minutu ponovo dolaze do vođstva. Nakon kornera, koji je izveo Milutinović, Pavkov je pokušao da izbaci loptu, ali je prabecio samo do ivice peterca gde se nalazio Pavlović. Kapiten domaće ekipe je vratio loptu glavom do Mihajlova koji je bio “zaboravljen” od odbrane gostiju, kome nije bilo teško da sa metar-dva ubaci loptu u gol.

Nakon vođstva Voždovca, Duronjić je u nekoliko navrata ozbiljno zapretio Šaranovu, ali je golman Nišlija bio na visini zadatka i sačuvao svoju mrežu.

Uzvratio je Radnički preko Nome u 73. minutu iz šanse koju mu je pripremio Saša Stojanović, ali je japanski internacionalac loše šutirao. Mogao je u par navrata niški tim da dođe bar do boda, ali su njegovi igrači u situacijima koje su bile izgledne, loše reagovali pa je poraz bio neizbežan.

Sledi dvonedeljna reprezentativna pauza, a u sledećem 29. kolu na Čairu gostuje ekipa Vojvodine.

VOŽDOVAC – RADNIČKI NIŠ 2:1 (1:1)