Dinamo
Jagodina
PLS: Inđija - Bežanija 3:1
20.08.2017 fkindjija.com

Veoma dobrom fudbalskom predstavom je otvorena nova fudbalska sezona u Inđiji. U "Sremskom derbiju" na startu prvenstva Inđija je ugostila tim Bežanije. Predigra ovoj utakmici nije bila najbolja za domaćina jer im je bila još u sećanju utakmica sa ovim rivalom u kom su gosti glatirali u rezultatskom smislu. Proletos je bilo 1:5 za Bežaniju.

Još kada su gosti stigli rano do vođstva u 4.minutu strah među gledaoce se polako uvlačio da se istorija može ponoviti dva puta uzastopno. Pre gola gorostasni Milošević je već u trećem minutu mogao do pogodtka, ali je njegov šut sa peterca završio kraj stative. Ipak samo minut kasnije, Jeremić je dobro zaobišao nekoliko igrača domaćina, centrirao ka Miloševiću, a ovaj neometen šalje loptu u mrežu za 0:1.

Radost gosta nije dugo trajala. Zeleno beli su brzo odgovorili i u 9. minutu je bilo, 1:1. Krstanović je dobro prodirao po levoj strani napada domaćina, uputio je loptu na suprotni rogalj kaznenog prostora gosta, tamo je Vraštanović šutirao, a njegovu upućenu loptu petom Nikodijević šalje u mrežu.

Nastavili su domaći igrači da napadaju goste kao osice. Crveno-crni su nekako bili bleda senka onog tima od proletos, a mnoge prilike domaćin ne koristi u prvom delu meča. Do gola su mogli Mojsilović, Nikodijević, Vraštanović....

U 20. minutu je viđena i ruka u kaznenom prostoru gosta. Na loptu je neoprezno išao Stojanović, ali je pištaljka Tripkovića ostala nema.

U drugom delu nije bilo puno prilika za golove, ali je zato bilo još dva pogodtka i to u mreži gosta. Prvo je mrežu Lekića zatresao Krstanović u 58'. Lepo je Rogač asistirao ka Mojsiloviću, a ovaj upućuje sjajan centaršut ka Krstanoviću koji loptu prihvata na grudi i odmah je šalje kraj golmana u mrežu, 2:1.

Na nov gol se čekalo samo tri minuta. Krstanović je izveo slobodan udarac sa nekih 30 metara od gola Lekića, ne baš snažan šut, loša intervencija Lekića, odbitak pokušava da u gol pretvori Roganović, golman interveniše, tako da lopta liže stativu, a na nov odbitak naleće Nikodijević i tu nije bilo pomoći gostima, 3:1.

Do kraja je vredan pažnje bio još samo šut Mojsilovića u 74.minutu koji je završio kraj stative gola gosta. Da sve ne bude u najboljem redu potrudio se u drugom poluvremenu ušli igrač Bežanije Jokić. On je nesmotreno statovao na igrača Inđije i za samo nekoliko minuta zaradio dva žuta kartona. Sve se zbilo u 90.minutu utakmice kada je zbog prigovora i žuti dobio strelac gola za gosta Milošević.

Gradski stadion, gledalaca oko 500. Sudija: Lazar Tripković i Kraljeva, pomoćnici: Nikola Đurović iz Kragujevca i Milan Pešović i Kraljeva. Četvrti sudija: Stanko Ostraćanin i Kraljeva. Delegat: Branko Banglava iz Novog sada. Strelci: Nikodijević  9' i 61' i Krstanović 61' - Inđija, Milošević 4' - Bežanija: Žuti kartoni: Vujasin 18' i Mojsilović 37' - Inđija, Osman 60', Lekić 70', Milošević 90' - Bežanija, crveni karton: Jokić 90' - Bežanija.

Inđija: Knežević, Bajić (Srbijanac 84'), Kovačević, Ungar, Marković, Rogač, Vujasin (K), Mojsilović, Vraštanović (Počuča 71'), Krstanović, Nikodijević (Đokić 88'). Trener: Spasoje Jelačić.

Bežanija: Milovan Lekić, Stojanović, Filipović, Gojkov, Mrkela (Aničić 10'), Milošević, Nikola Lekić (Sekulić 72'), Jeremić (Jokić 62'), Milić, Desančić, Osman (K). Trener: -