VA Cattaro
BVK Crvena zvezda
Solaris
Vaterpolisti Naisa pobedom počeli 2018. godinu
Dobrom i sigurnom igrom u prvom poluvremenu vaterpolisti niškog Naisa uspeli su da trijumfuju u Valjevu rezultatom 9:6 u 8. kolu Regionalne A2 lige.

Domaćin je poveo golom Rackova, ali je ubrzo Bolović udarcem iz velike daljine izjednačio na 1:1. Nais je preko peterca poveo sa 2:1, a novo izjednačenje doneo je Stanić. Konačan rezultat prve četvrtine postavio je Nikolić 34 sekunde pre kraja.

foto vanja keser

Vaterpolisti Naisa imaju 10 bodova nakon 7 utakmica; foto: Vanja Keser

Nakon što u prva četiri minuta nije bilo golova, Nišlije su preko Nikolića povele sa 4:2. Ekipa Valjeva je opet uzvratila, ali je Dimitrijević silovitim šutom na isteku napada pogodio i doneo prednost Naisu od dva gola razlike. Isti igrač je na 35 sekundi do kraja bio precizan i niški tim je na odmor otišao uz vođstvo od 6:3.

U trećoj deonici golovi su viđeni samo u poslednja dva minuta - prvo je za Valjevo bio precizan Bosić, a Bolović je dao gol za 7:4 za Nais.

Sredinom poslednje četvrtine Đurđević je isplivao kontru i Nais je poveo 8:4, ali je domaća ekipa smanjila zaostatak. Pavičić je posle još jedne kontre povisio na 9:5, a konačan rezultat postavio je Matović.

Posle 7 odigranih utakmica niški tim ima 10 bodova i nalazi se na petom mestu na tabeli.