Remi Dorćola i Grafičara

Novi član Prve lige Srbije je danas na Dorćolu nastupio u izmenjenom sastavu, ali je ipak izvukao remi. Od standardnih su nedostajali Stanković, Stanojev, Gavrić, Terzić, Veljko i Miloš Nikolić i još par igrača, a trener Milija Žižić je šansu pružio onim igračima koji su manje igrali u prvenstvu.
Centarfor Grafičara, Krstevski, je imao prvu priliku na utakmici u 8. minutu, kada je loptu glavom sa svega nekoliko metara poslao kraj gola. U 22. minutu je oboren Cvetković u kaznenom prostoru Dorćolaca, a siguran izvođač sa 11 metara je bio Marjanović.

Neka 2 minuta kasnije domaći igrač Milenković je divno prodro između dvojice igrača Grafičara, uputio rezantan udarac, ali je sjajno intervenisao Savić. U sledećem napadu je vratar Grafičara ipak kapitulirao, jer je Milenković prosto zakucao loptu pod prečku sa ivice peterca za 1:1.

Igrao se 29. minut kada je šut oprobao Nikolić, ali je Savić sjajno odbranio. U sledećem napadu je Milenković tukao glavom iz povoljne pozicije, samo u stativu, a na odbijenu loptu je natrčao Nikolić, šutirao sa 3-4 metra, ali još jedna bravurozna intervencija vratara Grafičara.

Kazna za promašaje je mogla stići Dorćol u 37. minutu. Posle greške odbrambenog igrača Bajovića, brzonogo krilo Stojančić izlazi sam pred gol, snažno šutira, ali se ovoga puta istakao domaći vratar Stoisavljević. Na odmor se otišlo rezultatom 1:1 što je, kasnije će se ispostaviti, bio i konačan rezultat ovog susreta.

Težak i kišom natopljen teren je uzeo svoj danak kod igrača, te je tempo u drugom poluvremenu naglo opao. Igralo se uglavnom na sredini terena bez izglednijih prilika, do same završnice, kada sva uzbuđenja staju u poslednja 3 minuta utakmice.

Kada je zbog umora pala koncentracija kod odbrambenih igrača obe ekipe, u završnici dolazi do velikih šansi za gol, koje kod domaćih propuštaju Ilić i Nikolić u dva navrata, dok je pobedu svom timu na drugoj strani propustio da donese Đorđević.
Utakmica je ipak završena najpravednijim rezultatom 1:1, a bodom i igrom mogu biti zadovoljni igrači i treneri obe ekipe.

GSP POLET DORĆOL - GRAFIČAR 1:1 (1:1)

STADION: FK Polet Dorćol. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Hajdukveljković Miloš i Stojanac Aleksandra. STRELCI: Milenković 25.min (GSP Polet Dorćol), Marjanović 22.min (k.u.) (Grafičar). KARTONI: Milutinović i Manevski (GSP Polet Dorćol), Đorđević (Grafičar).
GSP POLET DORĆOL: Stoisavljević, Bajović, Stevanović, Milutinović, Stanovčić, Manevski, Milenković, Kuzmić (Stanimirović), Nikolić, Ilić, Ristić.
GRAFIČAR: Savić, Dabić (Mrkela), Daničić, Stojić, Marjanović, Milanović, Stojančić (Obadović), Santrač, Krstevski, Đorđević, Cvetković.