M. Milanović
1:0 prvo poluvreme, tuga
pre 5 godina 0 · 0

Karađorđe pao u nastavku

Potpuno dva različita poluvremena u prvom gradskom derbiju u novoj sezoni. Ribničani su u prvom poluvremenu bili mnogo bolji rival, naterali su Slogu da se brani, „beli“ nisu imali šut u okvir gola, dok je četa Mila Vuletića bila mnogo konkretnija. Takva igra donela je „ustanicima“ i prednost. Posle odlično izvedenog kornera, lopta se odbila do Uroševića koji je strahovito šutirao i pogodio gol nemoćnog Pantovića.

Na početku drugog dela igre zicer je imao Jablanović, priomašio je loptu i gol gostiju sa dva metra i to je bila prekretnica na meču. Od tog trenutka puleni Gorana Tasića igraju bolje, stežu obruč pred golom Karađorđa i posle filigranske akcije Milojevića i Kolakovića, Kastratović je rutinski pogodio gol omalenog Miljojkovića za izjednačenje. Usledila je kolosalna šansa Filipovića koji je pokušao da lobuje Miljojkovića i poklonio mu loptu u ruke. Na drugoj strani, opasni Čamagić je pobegao čuvarima, odlično centrirao,a Jablanović snažno šutirao pravo u golmana „belih“ Pantovića. Kada se takva šansa ne iskoristi, stiže kazna. Krstić je ubacio loptu prema Kastratoviću, ovaj istrpeo duel i kao na tacni proigrao Milojevića koji ne greši, konačnih 1-2. Posle mnogo vremena jedna fudbalski duel u Kraljevu pratio je veliki broj gledalaca, što je najveći dobitak malog gradskog derbija.

KARAĐORĐE – SLOGA (KV) 1 – 2 (1 – 0)

SC „Predrag Matić-Mare“ u Ribnici Gledalaca: 700 Sudija: Dušan Sretenović (Kragujevac) 7 Strelci: Urošević u 37. minutu za Karađorđe,a Kastratović u 62. i Milojević u 79. minutu za Slogu Žuti kartoni: Šarac, Jablanović (Karađorđe), Milojević, Čolić (Sloga). Igrač utakmice: Jovan Kastratović (Sloga).

KARAĐORĐE: Miljojković 6,5, Arsenijević 6,5 (Arsović -), Andrić 6, Urošević 7, Bunjak 6,5, Šarac 6,5, Čamagić 6,5, Županjac 7, Vujisić 6 (Vuković 6), Jablanović 7, Denić 6,5 (Janković 6).

SLOGA: Pantović 6,5, Gušani 6, Čolić 6, Gvozdenović 6,5, Grabovac 6,5, Kolaković 6,5, Bojanić 6,5 (Živanović 6), Filipović 6, Milojević 7, Stolić 6 (Krstić 6,5), Kastratović 7.