Požarevac
Futsaleri Bečeja pobedom završili ligaški deo druge lige
30.04.2019 V. Jankov

Sa utakmice između Bečejaca i Beograđana

Kako se i očekivalo, futsaleri Bečeja pobedom su završili ligaški deo drugoligaškog karavana i sad se okreću baražu za opstanak. Jer, sistem takmičenja je takav da ni osvojeno sedmo mesto sa, gotovo, 50 procenata osvojenih bodova ne obezbeđuje nastavak takmičenja u istom rangu. Da bi to ostvarili, moraju biti bolji u doigravanju sa prvakom Srpske lige - grupa Beograd Konjarnikom.

- Uradili smo što se od nas očekivalo. Plasirani smo u „zlatnoj sredini“ sa skorom od po osam pobeda i poraza, četiri nerešena rezultata, pozitivnom gol razlikom 83:80 i osvojenih 28 bodova, konstatuje trener Bečejaca Goran Strajnić. Predstoje nam baraž utakmice sa Konjarnikom. Prva je u beogradskom SC „Šumice“ u utorak, 7. maja, mi ćemo biti domaćini u subotu, 11. maja. Cilj će ostvariti ekipa koja zabeleži dve pobede. Ne bude li rešeno posle dve utakmice, treća se igra u Beogradu!?

U želji da ne izgube čitavu sezonu u baraž utakmicama, Bečejci su se pojačali trojicom igrača prvoligaša OFK Bečej 1918. Izbor je pao na Nemanju Vasina, Vladana Vorgučina i Slavoljuba Dabižljevića. Prva dvojica su veću poslednjem kolu protiv beogradske ekipe SK Ekonomistumesto kopački obuli patike i zaigrali na parketu terena znatno manjih dimenzija.

Beograđani su daleko bolje otvorili utakmicu i posle 11 minuta na semaforu je bilo 0:3. Čobanović je postigao dva, a Jordanović jedan gol. U naredna tri minuta prednost gostiju je smanjena. Prvo se Lovreupisao u listu strelaca, potom Simić, a u samoj zavšnici prvog poluvremene Jović je postigao autogol, pa se rezultatom 3:3 otišlo na odmor.

U nastavku je čuvar mreže domaćih Zoran Ćurčić bio nesavladiv, a saigrači su u napadu igrali efikasnije i pobeda je osigurana. Vasin je u 24. minutu prvi put doveo u vođstvo Bečejce, a a onda je u istom 27. minutu Durmiši postigao dva gola za 6:3 i, ispostavilo se, bio je to konačan rezultat. Nije na odmet dodati da je susret Bečejaca i Beograđana bio izuzetno fer sa samo četiri nagomilana prekršaja. Očito da niko nije želeo da rizikuje pred baraž utakmice.

Bečej - EKONOMIST     6:3  (3:3)

Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 100. Sudije: Bane Papišta (Sremska Mitovica) i Marko Savić (Blace). Strelci: Lovre u 12, Simić u 14, Jović (autogol) u 20, Vasin u 24. i Durmiši u 27. i 27. minutu za Bečej, a Čobanović u 3. i 7. i Jordanović u 11. minutu za Ekonomist. Nagomilavanje prekršaja: Bečej 1(0+1), Ekonomist 3(1+2).

Bečej: VADASKI (5 odbrana) 7, SIMIĆ 7, KOBILJSKI 6,5, LOVRE 7, KORAĆ 6,Vučković 6, Ćulum 6,5, Vorgučin 7, Durmiši 7, Vasin 7, Ćurčić (9 odbrana) 8.

Ekonomist: ATANASKOVIĆ (8 odbrana) 7,5, STOJKOVIĆ 6,5, ČOBANOVIĆ 7, STAMENKOVIĆ 6, MIHIĆ 7, Jović 6, Bojović 6, Jordanović 6,5.