Everton
AFC Bournemouth
Pl: Remi u derbiju kola
01.09.2019 sportdc.net

Arsenal i Totenhem podijelili su bodove u derbiju četvrtog kola Premijer lige, odigravši 2-2.

Arsenal je sjajno počeo. U prvoj minuti Pepe je imao priliku a u devetoj Lakazet. A u desetoj šok. Prvi pravi napad Totenhema i pogodak. Šutirao je Son, Leno nije najbolje intervenisao a Eriksen to koristi i pogađa.  U 18. minuti Leno se iskupio jer je fantastično odbranio pokušaj Sona.  U 23. minuti sjajnu šansu imao je Pepe ali je Deni Rouz spasio svoju ekipu. Leno je kasnije odbranio i slobodan udarac Eriksena. U 39. minuti na scenu stupa nova Džakina glupost i omenat njegove kratke pameti. Napravio je penal nad Sonom a Kejn je pogodio za 2-0. Do kraja prvog poluvremena Arsenal je smanjio a strijelac je bio Lakazet.

Arsenal je furiozno otvorio drugo poluvrijeme. Redale su se šanse preko Lakazeta, Genduzija, Kolašinca ali nisu domaći uspjevali doći do izjednačenja.  Potom je u 58. minuti sjajnu šansu imao Totenhem ali je Kejn pogodio stativu.  U 65. minuti Sebaljos je sjajno šutirao ali je Ljoris odbranio. U 71. minuti Genduzi je sjajno uposlio Obamejanga koji pogađa za 2-2. Iako je do kraja susreta bilo prilika, završilo je neriješenim rezultatom.

Arsenal sada ima sedam a Totenhem pet bodova.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal Engleska: Premier League Arsenal Tottenham