Rudar
Partizan
U dramatičnoj završnici Proleter izgubio od Novog Pazara
04.11.2019 ZR KLIK

Rukometaši Proletera pred oko 400 gledalaca u Kristalnoj dvorani, u poslednjoj utakmici 8. kola Arkus lige, doživeli su poraz  rezultatom 28:29 u uzbudljivoj i do kraja  dramatičnoj utakmici od odličnih gostiju iz Novog Pazara.

Iskusni Petar Žujović šokirao je Zrenjanince. Šutirao je jednom , pogodio, i doneo veliku pobedu Pazarcima. Sirena je označila kraj meča, na semaforu je stajalo 28:28, a sudijski par iz Pančeva dosudio je „deveterac“ za goste. U „zidu“ je stajalo šest igrača Proletera, lopta je nekom od njih prošla kroz ruke i završila u mreži za veliko slavlje Pazaraca – 28:29.

Krenulo je rafalno sa obe strane, u petom minutu već osam golova (3:5). Pazarci su bili smireniji u ofanzivi tokom čitavog meča, na početku su pogađali Milošević i Banduka, kad im se pridružio Rakić bili su veoma opasni triling. Imali su gosti u 11. minutu pet golova viška 4:9, ali se Zrenjaninci nisu predavali, pogađali su Rnjić, Elezović i Aleksa Gaćinović, ovaj poslednji je u 28 izjednačio na 13:13. Ipak su u poslednja tri minuta prvog dela gosti sa dva pogotka više otišli na odmor sa 14:16. Izuzimajući vođstvo na startu kada je Rnić pogodio mrežu sjajnog Milenkovića Zrenjaninci su drugi put došli u vođstvo u 36. minutu (18:17) preko odličnog Mirića, sinoć je šutirao 7 puta, dva puta sa penala i sve pogodio. Od tog momenta igralo se gol za gol, petim pogotkom iskusnog Markovića gosti dolaze do 20:22, da bi drama nastupila i pre Žujovićevog gola.

Sudije Sekulić i Jovandić, sigurno znaju bolje i kvalitetnije, kriterijum nije bio izjednačen. Poslednji sedmerac za Pazarce koji je realizovao Banduka bio je diskutabilan, a pre toga nisu svirali prekršaj nad mladim Todorovim kad je imao zicer i šutirao pod faulom da bi Milenković odbranio. Publika je negodovala u poslednjem napadu Pazaraca, trajao je previše u odnosu na kriterijum arbitara sa Tamiša.

Hasan Memić trener Novog Pazara posle meča bio je zadovoljan. “Imali smo više sreće od Proletera, nama se konačno osmehnula. U Nišu i Pančevu izgubili smo u poslednjem minutu. Proleteru i Ljubi Obradoviću želim sve najbolje, ja ih vidim u vrhu. Pored Pančeva najviše sam se pribojavao ovog meča” – rekao je kormilar Pazaraca.

Ljubomir Obradović je čestitao gostima iz Novo Pazara na pobedi- Iskusni su, i bili su mirniji od nas u igri. Mi smo stigli rezultat, imali šansu da dođemo do dva razlike, ali smo napravili greške i promašili. Nismo našli rešenje za pivotmena Veljaka Davidovića, odigrao je odlično.

Oba golmana, i domaći Marko Gaćinović, koji je uz 11 odbrana, uspeo da ukroti i sedmerac Markoviću u 44. minutu, blistao je i gostujući čuvar mreže Aleksandar Milenković. Imao je čistih 15 odbrana i 2 sedmerca, kada je Proleter imao priliku da opipljivije uveća prednost Milenković je bio nesavladiv. Odbranio je sedmerce Urošu Elezoviću i Momiru Rniću.

PROLETER: M. Gaćinović (11 odbrana, sedmerac), Šaru, Knežević, Pešić, Elezović 6 (1), Ilijin 1, Todorov, Toškov, A. Gaćinović 4, Rnić 5, Terzić, Krivošija, Mirić 7 (2), Kanjižaj, Radović 5, Karlaš.

NOVI PAZAR: Milenković (15 odbrana, 2 sedmerca), Raković, Mujčinović, Marković 5 (3), Žujović 1, Arifović, Sefović, Crnovršanin, Brunčević, Mekić, Rakić 6, Hakić, Davidović 6, Banduka 5 (1), Radisavljević, Milošević 6.