Kulpin
Bečejci silni u taj breku
02.12.2019 V. Jankov

Na kraju je lopta slušala Bečejce

Odbojkašima Bečeja pripali su neparni, a mladom sastavu Vojvodina NS Seme 2 parni setovi. Kako se igra do pet, pobeda je pripala mladićima sa Tise, a Novosađani su za utehu odneli kući jedan bod. Preciznije, Bečej je pobedio u derbiju šestog kola drugoligaškog „severa“ drugu ekipu aktuelnog šampiona rezultatom 3:2 (25:21, 20:25, 25:20, 21:25, 15:8). Zbir poena najbolje oslikava dešavanja na parketu „hrama sportova“ kraj Tise.

Do petog seta bilo je 91:91, a u taj breku je eksplodirao domaćin i sa 15:8 stigao do pobede. Razumljiva je bila njihova radost na terenu,ali i malobrojnih gledalaca na tribinama, koji su zdušno bodrili igrače u belim dresovima i aplauzom ih nagradili na kraju meča.

Iako su u većem delu prvog seta vodili Novosađani, čak i sa pet poena razlike, domaći su u finišu zaigrali bolje i serijom uspešnih servisa Nebojše Milovca i blokom na mreži ostalih preokrenuli rezultat od 19:21 do 25:21. U drugom su gosti sve vreme vodili i na kraju dobili set rezultatom 25:20, a u trećem obrnuta situacija i identičan rezultat u korist domaćina. Četvrti set je doneo niz promena. Bečejci su povelisa 4:0, a Novosađani preokrenuli na 12:6. Smogli su snage domaći igrači da stignu do 21:22 i izgledalo je da su ušli u pobednički ritam, ali su tad stali i pobeda je pripala gostima rezultatom 25:21.

Taj brek je bio u znaku Bečejaca. Promena strana bila je pri rezultatu 8:2 i već tad je nagoveštena radost domaćih. Istina, u drugom delu petog seta uspeli su gosti da se trgnu, ali samo da bi ublažili poraz na konačnih 15:8. Sve u svemu, sat i 45 minuta kvalitetne igre oba rivala u meču koji je dobio nešto iskusniji sastav, mada je igrao bez najboljeg igrača Veselina Džigurskog, koji i dalje apstinira zbog povrede, ali mudro vodi ekipu sa klupe.

Bečej - Vojvodina NS Seme II   3:2 (25:21,20:25,25:20,21:25,15:8)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca:100. Sudije: Vojislav Anđelković (Kula) i Marija Marković (Novi Sad).

Bečej: M. Rakić, Gajičić, Bašić, Vejinović, Brkić, Đ. Rakić, Koković, Milovac, Džigurski.

Vojvodina NS Seme II: Kozić, Muškinja, Blagojević, Ćulibrk, Rudić, Mišković, Vujović, Makarić, Malešević, Bojović.