Mladenovac
Voši zasluženo tri boda
23.01.2021 V. Jankov

Po završetku meča Bečejaca i Novosađana

Odbojkaši Bečeja su, posle pobedonosnog het-trika, uknjižili tri uzastopna poraza. Međutim, ne treba to previše da zabrinjava, jer su rivali bila tri vodeća kluba prvoligaškog B karavana, Mladenovac, Futog i Vojvodina NS Seme II. Poslednji u nizu poraza doživeli su od omladinaca šampionske Vojvodine rezultatom 1:3 (22:25, 25:23, 18:25, 12:25)

Do polovine meča bilo je rezultatski neizvesno, a onda je popustila koncentracija domaćina i mladi Novosađani su to znalački iskoristili i stigli do svoje osme pobede u devet utakmica, a Bečejci do sedmog poraza u 11 utakmica.

Gosti su već u prvom setu dali do znanja da su došli po bodove kraj Tise, jer su vodili sa 21:14, ali malo opuštanje bilo je dvoljno da se domaćin približi 22:24. Drugi set Bečejci su bolje otvorili i imali prednost od 13:7, onda su Novosađani imali svoj period dobre igre i izjednačili na 18:18, a posle 20:20, domaćin je dodao gas, odmakao na 23:20 izavršio set rezultatom 25:23. To kao da je ulilo dodatno samopouzdanje Bečejcima, koji su se dobro držali do polovine trećeg seta (13:13), a od tada tempo igre i rezultat kontrolisali su Novosađani.Potvrda ove konstatacije najbolje se vidi u osvojenim poenima. Bečejci su do kraja meča osvojili 17, a Novosađani 37 poena i, naravno, tri boda su zasluženo ptipali njima.

Bečej - Vojvodina NS Seme II 1:3 (22:25, 25:23, 18:25, 12:25)

Bečej: Sportska dvorana OSC „ĐorđePredin Badža“. Bez gledalaca. Sudije: J. Jelisavac (N. Pazova) iM. Kolarević (S. Pazova).

Bečej:  M. Rakić, Mehić, Gajičić, Đ. Rakić, Bašić, Milovac, Vukanić, Lukić, Grujić, Koković.

Vojvodina NS Seme II: Šaranović, Logundžija, Kozić, Loboda, Muškinja, Blagojević, Ćulibrk, Spoja, Mišković, Malešević, Bojović, Đogić, Makarić.