32  Marko Blažić
32'
32'
Rad najzad pobedio na Banjici

Građevinari su danas dočekali Radnik rešeni da prekinu neugodni niz od tri uzastopna poraza kod kuće. Na tome su radili od samog početka, Lazarević i Gojković su u prvih 10 minuta pripretili šutevima sa dvadesetak metara, ali su bili neprecizni. Ciger u 11. minutu šutira iz blizine glavom, nakon kornera, i on biva neprecizan.

Nižu se šanse pred golom gostiju. Posle centaršuta Mladenovića u 21. minutu, Kaluđerović se našao na 5 metara od gola, udarcem glave gađao suprotan ugao, ali je bio za malo neprecizan. Konstantni napadi Rada su urodili plodom u 31. minutu, nakon centaršuta Blažića, Gojković je lepo odreagovao i loptu glavom smestio u mrežu. Posle postignutog gola Rad se povukao na svoju polovinu i pojačanom odbranom čuvao minimalno vođstvo. Gosti su mlako napadali i do kraja poluvremena nisu nijednom pravom akcijom ugrozili gol Kahrimana.

Novaković je prvi pripretio gostima u nastavku, igrao se 52. minut. Šutirao je snažno sa 12 metara, Ranđelović je vrhovima prstiju loptu prosledio u korner. Na drugoj strani je viđen lep volej Makarića sa 18 metara u 56. minutu, lopta je završila na mreži iznad prečke.

Rad je povisio na 2:0 u 67. minutu,  posle prodora po desnoj strani i centaršuta Stanisavljevića, na loptu nespretno startuje Bogdanovski i smešta je u svoj gol. Igra je posle ovog gola izgubila na tempu, jedino je Jovanović je pripretio sa 22 metra u 75. minutu, bio je za malo neprecizan. U 83. minutu trenutno najbolji strelac lige Makarić, šutira snažno sa sedam metara, Kahriman je sjajno odreagovao i odbranio udarac. Gosti su nastavili sa napadima, ali do kraja susreta nisu uspeli da postignu počasni pogodak.

Građevinari su zasluženo pobedili i ovo su velika tri boda u borbi za opstanak. Nakon reprezentativne pauze, prvenstvo se nastavlja 3. aprila, Rad ide u goste direktnom konkurentu za opstanak ekipi Inđije, dok u Surdulicu dolazi, već otpisani Zlatibor.

RAD - RADNIK 2:0 (1:0)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Čolović Dragan. POM.SUDIJE: Pavlović Slobodan i Pašajlić Milan. STRELCI: Gojković 31. i Bogdanovski 67.min (a.g.) (Rad). ŽUTI KARTONI: Gojković i Mladenović (Rad).
RAD: Kahriman, Kaluđerović, Novaković, Ciger, Mladenović (Damnjanović), Gojković (Trninić), Lazarević, Šarić (Jovanović), Blažić (Stanisavljević), Stojsavljević, Radivojević.
RADNIK: Ranđelović, Radmanovac, Stevanović, Bogdanovski, Makarić, Stamenić, Biber, Subotić (Bainović), Stojanović, Milovanović, Spasić (Vitan).