Spartak ŽK
Mladost (L)
Novosađani pobedili Zvezdu

Detalj sa meča Crvena zvezda - Vojvodina (foto: H.D.Vujanović)

Dva pretendenta na titulu, uz vodeći Partizan, danas su podelili megdan iza juga Marakane. Obe ekipe su u susret ušle oprezno sa dosta rezerve, igralo se uglavnom između dva šesnaesterca. Sve do 31. minuta bilo je bez uzbuđenja, a onda nakon jedne bezazlene akcije po gol Zvezde, gosti dolaze u vođstvo. Kovačev je prošao po krilu i ubacio loptu na peterac gde je pored statične odbrane domaćih najsnalažljiviji bio Abadžija i ćušnuo je u gol. Posle postignutog pototka, gosti staju na loptu, umrtvljuju igru, a Zvezdini dečaci ne uspevaju do poluvremena da se trgnu iz letargije.

Posle 3 minuta u nastavku Zvezda ima stopostotnu šansu, Šljivić izlazi sam pred golmana gostiju, ali lobuje i njega i gol. U 49. minutu Paunovića pogađa lopta u ruku u svom kaznenom prostoru, to je penal za domaće. Siguran izvođač je bio Vukičević poslavši loptu u jednu, a golmana u drugu stranu.

Kako je izjednačila, Zvezda je stala sa atacima. Ponovo se krenulo sa nadmudrivanjem na sredini terena i rovovskom borbom. U 78. minutu penal za goste, realizator je centarfor Milošević i Vojvodina opet dolazi u vođstvo. Rezultat 2:1 je ostao do kraja i mlade "Lale" nose kući vredna tri boda. Narednog vikenda je večiti derbi kadeta Partizana i Zvezde u Zemunelu, dok Voša u Veterniku dočekuje vršnjake iz Čuke.

CRVENA ZVEZDA - VOJVODINA 1:2 (0:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Ržić Uroš. POM.SUDIJE: Bogićević Goran i Obradović Nikola. STRELCI: Vukičević 50.min (k.u.) (C.Zvezda), Abadžija 31. i Milošević 78.min (k.u.) (Vojvodina). ŽUTI KARTONI: Vukičević i Marić (C.Zvezda), Drobnjak i Erić (Vojvodina). CRVENI KARTONI: Rakić 83.min (C.Zvezda), Abadžija 83.min (Vojvodina).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Mitić (Savić), Graonja, Marić, Vukičević, Vidojević (Radonjić), Mijatović, Milosavić (Lečić), Bubanj (Rakić), Šljivić, Miladinović (Nikolašević).

VOJVODINA: Bogunović, Trninić, Milanov, Kovačev, Majstorović, Drobnjak, Paunović (Tanjga), Abadžija, Milošević, Popović (Velikić), Gagić (Erić).