BSK
Rusin odneo bodove iz Kulpina
07.03.2021 Predrag Maravić

Predsednik UO kluba i kapiten ekipe Nenad Zamfirović, foto: Predrag Maravić

Vrlo dobra utakmica, sa dosta šansi na obe strane, gosti su svoje iskoristili i zasluženo pobedili. Poveli su gosti u 41. minutu, Ivan Rac je posle solo prodora efektno savladao golmana Vučenovića. Imali su domaćini dva tri pokušaja ali su bili neprecizni.

U nastavku gosti izvode kontra napad u 47. minutu, Vujović je uposlio Brankovića koji pronalazi Danojevića, šut sa 7-8 metara, lopta u levom uglu mreže Kulpina. Veću u 60. minutu 0:3 za Rusin. Golman Vučenović je kratko odbio loptu, to je iskoristio Sajanković, koji sa sedam metara šalje loptu u desni gornji ugao. Gosti su stali posle ubedljivog vodjstva. Domaćini atakuju, stvaraju 4-5 sjajnih šansi ali su Stanišić, Mrdjan, Haška, Popržen.... bili neprecizni ili je golman gostiju Kalinić odlično intervenisao. U 82. minutu Kajtez je postigao jedini gol za Kulpin.

Predsednik Rusina, Tihomir Medić - foto: Predrag Maravić

Predsednik Rusina Tihomir Medić posle utakmice je rekao: Vrlo dobra utakmica, mi smo svoje šanse iskoristili i zasluženo pobedili. Naš cilj je da osvojimo drugu ili treću poziciji i da se u baražu plasiramo u Vojvođansku ligu.

Kapiten Kulpina Nenad Zamfirović je istakao: Igrali smo bez tri standardna igrača Kiš, Jevremović i Zelenak su nam puno nedostajali. Ipak dobro smo igrali, stvorili dosta šansi koje nismo realizovali. Napravili smo više grešaka u odbrani koje su gosti znalački kaznili. Nastavljamo borbu u prvenstvu sa željom da osvojimo što više bodova, da sačuvamo status u ligi, jer šest klubova ispada. Puno je novina u našem klubu, jer smo početkom januara formirali novi Upravni odbor. Pokušavamo da što više prijatelja i sponzora uključimo u rad našeg kluba sa željom da nam pomognu. Takođe, pomoć  opštine Bački Petrovac bi nam dobro došla. Izabran sam od članova Upravnog odbora za predsednika kluba, i sa svojih 27 godina, imam puno obaveza, ali sve zajedno radimo u interesu kluba. Formirali smo za mesec dana mlađe kategorije pionira i kadeta sa 50 članova, u saradnji sa osnovnon školom i roditeljima, svima njima smo obezbedili besplatne treninge, takmičenja i turnire.

Predsednik Kulpina Nenad Zamfirović sa članovima UO

Takođe, želimo pozdraviti naše Kulpinčane širom sveta putem Vašeg portala, uz apel da pomognu rad kluba. Prethodni naš poziv na saradnju u najavi utakmice video je jedan naš sugrađanin iz Australije, koji se odazvao našem apelu, tako da ovih dana stiže oprema za sve kategorije u našem klubu. Hvala portalu srbijasport.net, sa željom da i dalje nastavimo uspešnu saradnju.

Tekst i foto: Predrag Maravić