Ubedljivi Ravnoselci za lidersku poziciju na tabeli
31.10.2020 Predrag Maravić

FK Proleter Ravno Selo - foto: Predrag Maravić

Vrlo dobra fudbalska predstava je viđena danas u Ravnom Selu. Gosti iz Savinog Sela su krenuli ofanzivnije u 10. minutu, Miloš Šoškić šutira glavom sa 7-8 metara u levi ugao, ali golman domaćina Srđan Mirković sjajno brani. U 28. minutu gol za goste, 0:1, slobodan udarac sa 19 metara sjajno je izveo Đordje Cimbaljević koji je poslao loptu preko živog zida u desne rašlje.

U 31. minutu gol za domaćine, 1:1, slobodan udarac sa 30 metara iskosa izveo je Strahinja Grujić, velika gužva na petercu gostiju, Pero Sivčević šalje loptu u levi donji ugao nemoćnog golmana gostiju Stefana Lalića za veluku radost domaćih.

U drugom delu, ofanzivnija i efikasnija igra Ravnoselaca. Za deset minuta postižu tri gola u 60. minutu za 2:1, Boris Bodonji sa 5-6 metara matira Lalića. U 66. minuti, 3:1, Damir Maćiženski sjajno centrira, a Ivan Filipović sjajnim volej udarcem sa 12 metara iskosa šalje loptu u suprotni ugao nemoćnog Lalića. U 71. minutu za 4:1, Jokić Mateja neoprezno startuje na Filipovića, sudija Aleksandar Marjanov iz Srbobrana svira kazneni udarac. Ivan Filipović je bio siguran sa penala, za konačnih 4:1 za lidera na tabeli, ekipu Proletera iz Ravnog Sela.

Oba trenera Veselin Vukadinović i Dalibor Abramušič, dali su šansu svim rezervistima da zaigraju u poslednjih 15 minuta. Na kraju veliko slavlje domaćih fudbalera, uprave i navijača za ubedljivi igru i pobedu za lidersku poziciju na tabeli PFL Subotica.

Trener FK Proletera, Veselin Vukadinović - foto: Predrag Maravić

Trener Proletera, Veselin Vukadinović posle utakmice je rekao: - Vrlo dobra igra obe ekipe, gosti su pružali do 60. minuta otpor ali mi za 10 minuta postižemo tri gola i na kraju je moglo biti i ubedljivije za nas. Sada smo lideri na tabeli, cilj se zna, borba za prvaka lige, i plasman u Vojvođansku ligu Sever, ali biti će teško sa Sentom i Preporodom iz Novog Žednika. Hvala portalu srbijasport.net, za informacije u minutu, pratimo vas i uvek smo uz vas.

Predsednik FK Proletera, Zarija Lazović - foto: Predrag Maravić

Predsednik Proleter, Zarija Lazović ističe: - Kao i što sam najavio, pobeda uz efikasnu igru i lidersku poziciju na tabeli.  Naš cilj je plasman u Vojvođansku ligu. Imamo puno obaveza da obezbedimo sve uslove za naš klub, ali uz pomoć donacija naših prijatelja iz Ravnog Sela, a posebno hvala Dušanu Bajatoviću, generalnom direktoru kompanije "Sbrbija gas" koji nam svesrdno pomaže. Imamo 70 dece u omladinskoj, kadetskoj i pionirskoj školi, vrsne trenere, koji će za koju godinu stvoriti prvotimce za naš klub. Radimo građevinske radove, niče nova tribina, svlačionice, restoran, pomoći teren i sistem za zalivanje terena, to je takođe prioritet za bolje uslove i rezultate našeg kluba u Ravnom Selu. Hvala portalu srbijasport.net na dosadašnjoj saradnji i prilici da se predstavimo fudbalskoj javnosti u Srbiji, regionu i svetu u ovom teškim trenutcima za sve nas u svetu. Pozdravljamo i našeg veterana Sašu Krčmara,koji živi u nemačkom Ofenbahu, dva puta godišnje nas obraduje poklonima za sve nas u klubu, lopte, kopačke, dresovi, mreže, rekviziti za treninge...

Tekst i foto: Predrag Maravić