Novi Pazar
Nova Pazova
Vranje
FON superioran protiv Ekonomca

Beogradski studenti su dočekali kolege iz Kragujevca kao apsolutni favoriti i od samog starta su krenuli furiozno. Već u 8. sekundi PetraÅ”ević je izaÅ”ao sam i sa 5 metara promaÅ”io okvir gola gostiju. Taj propust je ispravio u 3. minutu kada je sjajnu akciju svog tima zavrÅ”io Å”utem sa 9 metara. U 8. minutu je već 2:0, ovaj put strelac je Radovanović na asistenciju PrÅ”ića.Ā

Gosti prelaze na postavku sa 5 igrača u polju Å”to im se sveti u 11. minutu. PeÅ”ić sa svoje polovine Å”alje loptu u prazan gol, a to je samo uvod u kanonadu golova koja sledi. Posle 6. faula koji čine gosti, PeÅ”ić je u 14. minutu siguran sa penala, a samo minut kasnije i PetraÅ”ević postiže svoj drugi gol na utakmici.

Kao kuriozitet treba napomenuti detalj iz 17. minuta kada gosti upućuju jedini udarac ka golu FON-a u prvom poluvremenu. Radenković je Å”utirao sa desetak metara, to je bio lak plen za domaćeg golmana. Konačan rezultat prvog poluvremena 6:0, postavlja Brkić u 18. minutu nakon greÅ”ke Vasića pred svojim golom.

U nastavku susreta domaćin je povukao ručnu i otaljavao posao. Međutim i u takvoj igri bez žara uspeli su da postignu dva gola. Radovanović u 25. i Lazić u 29. minutu su uspeli da realizuju svoje Å”anse, a u 30. minutu gosti dolaze do počasnog, koji je u stvari auto gol. Naime Milovanović je Å”utirao, Josimović brani, na odbijenu loptu natrčava Lazić i Å”alje je u sopstvenu mrežu. To je ujedno bio i poslednji pogodak na večeraÅ”njoj utakmici.
Ovom pobedom FON je izbio na drugo mesto sa 16 bodova, koliko ima i trećeplasirano Vranje, ali sa utakmicom manje i sledeće nedelje u poslednjem jesenjem kolu ide u goste ekipi Kalča u NiÅ”. Na drugoj strani Ekonomac se nalazi na dnu tabele sa samo jednim osvojenim bodom, a u 9. kolu im dolazi Å”ampion Crvena Zvezda.

FON - EKONOMAC 8:1 (6:0)

SALA: USC Voždovac-Å umice. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Mijailović Blagoje i Sarka Marjan. STRELCI: PetraÅ”ević 3. i 15.min, Radovanović 8. i 25.min, PeÅ”ić 11. i 14.min (p.), Brkić 18.min i Lazić 29.min (FON), Lazić 30.min (a.g.) (Ekonomac). ŽUTI KARTON: Radenković (Ekonomac).
FON: Josimović, PetraÅ”ević, Radovanović, Stanković, PrÅ”ić - rezerve: Margetić, Krasnić, Brkić, Borisavljević, Majstorović, Lazić, Mihić, PeÅ”ić, Mandić.
EKONOMAC: Milenković, Digić, Radenković, Milivojević, Vasić - rezerve: Milanović, Tadić, Milovanović.