Mladost
Sjajni Žabaljčani
28.02.2021 Predrag Maravić

Ekipa ŽSK 1955, Žabalj - foto: Predrag Maravić

U debiju drugoligaškog severa, rukometaši ŽSK Žabalj 1955 ubedljivo su savladali lidera na tabeli Metalac iz Futoga, 28:24  (15:15). Prvi deo utakmice doneo je izjednačenu igru sa obe strane. U drugom poluvremenu atomski rukomet Žabaljskih plavo-belih rukometaša, i lider iz Futoga igrao je vrlo dobro, ali sjajna odbrana Žabaljčana bila je neprobojna, golman i kapiten Igor Bilić imao je 27 odbrana, a Bojanić, Petljanski, Rudić i Marjanović rešetali su mrežu gostiju, sjajnim akcijama i efektnim golovima.

Posle derbija trener Žabaljskih rukometaša Zoran Bosnić bio je zadovoljan: Zasluženo smo pobedili vrlo dobre Futožane. Drugo poluvreme igrali smo na visokom nivou. To nam je recept za sve naredne utakmice. Imamo mlade igrače pred kojima je sjajna budućnost. Svi u klubu smo zadovoljni rezultatima, ako se ukaže šansa za prve dve pozicije za viši rang sigurno ćemo je iskoristiti. Puno hvala Vašem portalu za vrhunske sportske informacije i uvek smo uz vas.

Golman i kapiten Igor Bilić je rekao: U prvom delu smo se tražili, a drugom je sve funkcionisalo kako smo želeli. Svojim saigračiima čestitke na pobedi.

Trener Zoran Bosnić (u sredini) sa asistentima - foto: Predrag Maravić

Radoslav Soldat, asistent trenera seniorske ekipe i trener u mlađim kategorijama je istakao: Svaka čast našim rukometašima, zaslužena pobeda. Ovo je podstrek za sve nas u klubu da radimo i učimo što više svaki dan. Imamo preko 60 devojčica i dečaka od 2005. do 2011. godišta u klubu, sjajne uslove za treninge i takmičenje.

ŽSK 1955:  Igor Bilić ( 27 odbrana), Petljanski 5 golova, Rudić 5, Gavrić, Kovač, Mrđen, N. Bilić 3, Boroja, Milošević 1, Imbronjev, Milutinov, Trninić, Vitez 1, Tepić, Bojanić 10, Marjanović 3.

Metalac: Fat, Kokić 8 golova, Kava, Radić 2, Stojanović 8, Jovičić 1, Mašić, Popović, Grdinić, Marković, Devetak 2, Milinović, Guguolj, Jović 3.

Meč su solidno sudili Nemanja Teslić iz Novog Sada i Demi Vukmanović iz Beške. Kontrolor suđenja bila je Anja Pantić iz  Novog Sada.

Tekst i foto: Predrag Maravić