ARKUS liga: Vojvodina i dalje neprikosnovena, bez iznenađenja u Nišu
26.02.2021 Ana Jovanović

Zaustavljen Jovica Nikolić (Vojvodina) - foto: ARKUS liga

Rukometaši Vojvodine upisali su značajnu pobedu u derbiju drugog kola plej-ofa ARKUS lige. Novosađani su u Nišu nadigrali ekipu Železničara rezultatom 31:22 (12:11) i pokazali zašto su prvi favorit za titulu.

Nadali su se izabranici Đorđa Teodorovića da i ove sezone imaju recept za trijumf protiv aktuelnog šampiona, ali je tim Borisa Rojevića nastavio niz sjajnih rezultata na domaćoj sceni. Vojvodina je već 21 mesec neporažena u domaćim takmičenjima, a poslednji put meč je izgubila 18. maja 2019. godine, i to baš u "Čairu". Kako im se putevi od tada nisu ukrstili, rukometna javnost sa nestrpljenjem je čekala novi susret velikih rivala, ali nije dočekala iznenađenje.

Posle egala u prvom poluvremenu činilo se da su Nišlije konačno protivnik po meri Novosađana, koji su na 15 susreta u dosadašnjem toku ARKUS lige ispustili samo bod. Golom Branka Tomića u poslednjoj sekundi 30. minuta stavljena je tačka na prvi deo igre, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 12:11 u korist gostujućeg tima. Taj pogodak u velikoj meri doprineo je samopouzdanju sa kojim su igrači Vojvodine ušli u drugo poluvreme. Poveli su 15:11, da bi u nastavku uvećali prednost i došli do ubedljivog trijumfa - 31:22.

Za igrača utakmice proglašen je Strahinja Stanković, koji se u listu strelaca upisao deset puta, a pratio ga je saigrač Branko Tomić sa sedam postignutih golova. U domaćem sastavu najefikasniji je bio Đorđe Spasić sa osam pogodaka, a pažnju je privukao i Svetislav Verkić, golman novosadskog tima, koji je upisao 11 odbrana (11/33).

U narednom kolu Železničar putuje na gostovanje Radničkom u Kragujevcu, dok će Vojvodina biti domaćin ekipi Dubočice.

Rukometaši Crvene zvezde pobedili su u "Šumicama" ekipu Kikinde Grindex rezultatom 32:29 (15:14). Crveno-beli su tako došli do prvih bodova u borbi za opstanak, iako formalno, zbog prenetih bodova, govorimo o sedmom kolu plej-auta. Zvezda sada ima devet bodova, dok Kikinda ima tri manje.