Žuti karton
Dušan Vrbić 3
54'
Remi posle brojnih uzbuđenja u Makiškoj šumi

Još jedna utakmica OFK Žarkova bez pobede kod kuće i nastavak uspešnog prolećnog niza Zlatiboraca bez primljenog pogotka. Domaći tim je bio bliži trijumfu, u sudijskoj nadoknadi igrači u plavim dresovima propustili su penal.

Dobar šut veziste domaćina Kokira sa 16 metara u uvodu, a Zlatiborci su zapretili posle kornera, lopta je prošla kroz peterac. U 10. minutu nova dobra šansa za OFK Žarkovo, levi bek Ilić šutirao je iznad okvira gola. Zatim se rasplamsala se igra na sredini terena, ali bez konkretnih prilika. U 33. minutu zabeležen je dobar prodor veziste gostiju Stamenića po levom boku, uz neprecizan udarac.

U 51. minutu istakao se golman gostiju Uroš Đurić za odbranjen šut Mićića. Fudbaleri OFK Žarkova imali su inicijativu, dva puta mogli više iz slobodnih udaraca preko Kokira i Markišića. U drugom minutu nadoknade vremena, u gužvi u šesnaestercu, odbrambeni igrač Zlatibora Bašić dodirnuo je loptu rukom, a sudija Jelena Cvetković bila blizu mesta i bez dvoumljenja pokazala na penal. Odgovornost je preuzeo Jovan Kokir ali je šutirao previsoko i neprecizno, posle čega više nije bilo uzbuđenja.

Bio je to prvi remi OFK Žarkova u Makiškoj šumi posle skoro godinu i po dana, od 17. oktobra 2020. godine i utakmice sa Dinamom iz Vranja (2:2).

Samo bod kod kuće: Despot Obrenović (OFK Žarkovo), foto lična arhiva autora

OFK ŽARKOVO - ZLATIBOR 0:0

OFK ŽARKOVO: Krstović, Obrenović, M. Ilić, Delević, Milikić, Markišić, Nikolić (od 57. Manić), Jovanović (od 66. V. Ilić), Mićić (od 78. Milenković), Kokir, Dostanić.

ZLATIBOR: Đurić, Vrbić, Stanić (od 72. Bašić), Mitrović, Cvetić, Čumić, Stamenić (od 59. Obuobi), Rmuš (od 90. Okonomikos), Milanović, Radoman (od 72. Spasojević), Petković (od 59. Miloradović).

Stadion u Makiškoj šumi. Gledalaca: 150. Sudija: Jelena Cvetković (Leskovac). Pomoćnici: Bojan Tomović (Pančevo) i Goran Šain (Vršac). Žuti kartoni: Delević (OFK Žarkovo), Vrbić, Stanić, Radoman, Spasojević, Milanović, Bašić (Zlatibor).