Još jedna važna pobeda Kamenorezca za sredinu tabele

Detalj sa utakmice u Dublju: Kamenorezac 76 - Župski Biseri (foto: Dragan Ivanović)

Na igralištu u Dublju po oblačnom i prohladnom vremenu susret u okviru 13. prvenstvenog kola Druge rasinske okružne lige, odigrali su domaći Kamenorezac 76 i gostujuća ekipa Župski Biseri iz Laćisleda. Domaći su pobedili sa 4:1 i tako uknjižili tri nova boda, bili kompletniji i u većem delu susreta bolji i opasniji tim sa nekoliko propuštenih šansi za pogodke.

Gosti su u Dublje doputovali hendikepirani sa samo devet igrača pa nisu mogli i pored truda na terenu da pruže nešto više, ipak su se trudili i uspeli su da postignu pogodak. Suđenje iskusnog arbitra Dušana Stojanovića je bilo dobro i nepristrasno i da je sreće da je više ovakvih sudija. Njemu su sa strane pomagali Milica Poljaković i Đorđe Šaronjić, dok je dužnost delegata profesionalno obavio Dušan Đurić.

Prvi i drugi deo utakmice bili su gotovo isti domaći napadaju, gosti se brane ali ponekad i uzvraćaju i u 9. minutu domaći dolaze u vođstvo pogodkom Darka Blagojevića. U 17. minutu na sceni je brzonogi i agilni napadač domaćih Đorđe Andrijašević i to je bilo 2:0 za dubljane. Ovo je bio i rezultat prvog poluvremena.

Malobrojna publika videla je još tri pogodka u nastavku susreta, dva su postigli domaći i jedan gosti. U 55. minutu opravdano dosuđen jedanaesterac za goste iz Laćisleda a siguran sa bele tačke bio je Mladen Tomić, smanjen rezultat 2:1. Dubljani su se jednom delu utakmice opustili ali posle primljenog pogodka krenuli su ofanzivnije i posle dve asistencije Darka Blagojevića, Aleksandar Vidaković se upisao u listu strelaca u 75. i 84. minutu i pokazao da nije samo dobar golman već da je i golgeter. Golman Kamenorezca Vladimir Petrović nije imao težak zadatak da se istakne kao u prethodnim susretima, odbrana domaćih bila je organizovana na čelu sa kapitenom Draganom Župcem.

Posle ove pobede na svom terenu dubljani trenutno zauzimaju 7. mesto na tabeli sa 19 osvojenih bodova i utakmicom manje. U narednom 14. kolu su ponovo domaćini ovoga puta ekipi Poljoprivrednika iz Počekovine. Ekipa Župski Biseri dočekaće u Laćisledu tim Vinogradara iz Riljca.