FUD ogorčen na današnje suđenje Tomića

Detalj sa meča - foto: Zarko Arsić

Po veoma hladnom i kišovitom vremenu FUD je dočeko ekipu Čitluka. Već u 4. minutu sevnula je kontra domaćina preko veoma brzog Dalibora Čaloveića koji je pobegao odbrani gostiju, asistirao Lukoviću koji šutira veoma loše. Povela je domaća ekipa u 7. minutu odlično su odigrali a Pavlović šutom sa 20 metara pogađa za vođstvo od 1:0.

Odlično su Fudovci iskoristili loše vreme pa je u 17. minutu Rakićević šutirao sa preko 20 metara kao iz topa za 2:0.  Nemoćan je bio golman Lukić koji je samo pogledom ispratio loptu u svoju mrežu. U 27. minutu Rakićevića je mogla skupo da košta greška kada vraća poprečnu loptu, a gosti to ne koriste. Odličnu šansu su imali fudovci u 35. minutu kada Ignjatović odlično proigrava Dalibora Čaloveića a on šutira pravo u golmana. Do kraja poluvremena gosti su u 44. minutu trazili od sudije Tomića da svira penal kod jedne situacije, ali je glavni arbitar samo mahnuo rukom i pokazao gostujućem igraču da ustane.

U drugom poluvremenu glavni sudija je potpuno promenio suđenje što je veoma razbesnelo domaću ekipu i publiku. U 52. minutu gosti postižu gol a strelac je bio Pajić za 2:1. Samo dva minuta kasnije u 54. minutu posle prekršaja Minić centrira sa desne strane, a kapiten Simić  postiže gol glavom za 3:1. Ponovo glavni sudija nije imao izjednačen kriterijum pri dosuđivanju prekršaja, pa je sve na terenu rešavao dodeljivanjem žutih kartona. Iskoristili su gosti losu igru domaćina u nastavku da bi u 74. minutu Pajić postigao svoj drugi gol na meču za 3:2. Da dobijena utakmica može da se izgubi pokazalo se u 88. minutu kada na 3:3 poravnava Ratković za konačan rezultat meča.

Brus - Gradski Stadion. Gledalaca: 50 . Sudija: Mateja Tomić (Krusevac) 5. Strelci: Pavlović u 7. Rakićević 17. i Simić 54. minut za FUD; a Pajić u 52. i 74. minutu i Ratković 88. minutu za Čitluk. Igrač utakmice: Rakićević.

FUD: Jovanović 6,5, Dar.Čaloveić 6,5, Rakićević 7,5 (od 46. minuta Minić 7), Nikolić 6,5, Dal.Čaloveić 7, Obradović 7, Pavlović 7(od 68. minuta Vukajlović -), Mitrović 6,5, Simić 7, Luković 6,5 (od 46. minuta Šola-), Ignjatović 7.
Čitluk: Lukić 6,5, Ćalić 6,5 (od 62. minuta Vasić-), Popović 6, Stojanović 6,5, Milanović 6,5 (od 67. min Ivković 6), Milovanović 6,5, Knežević 6, N.Pavlović 6,5, Pajić 7, Miljković 6 (od 72. minuta Ratković 7), Sarić 6, 5.