Borac
Sinđelić
BASK TEK
Mreže mirovale kraj hale sportova

Drugoplasirana Zvezdara je danas izraziti favorit na stadionu IMT-a, mada su momci iz Ušća popravili rejting sa 7 osvojenih bodova na poslednje 3 utakmice. Novobeograđani su se ravnopravno nosili sa "Bulkama", igra se mahom odvija između dva šesnaesterca. Prvu ozbiljniju priliku propustili su gosti u 24. minutu, bek Maksimović se našao udaljen par metara od gola domaćih, ali je traljavo šutirao pa je Blagojević lagano intervenisao. Igrao se 37. minut kada se Đorđević lažnjakom oslobodio rivala i uputio šut sa 7 metara, puno sreće za domaći tim, lopta je odsela na prečki.

Domaći u drugom poluvremenu kreću ofanzivnije, Milićević je posle tridesetak sekundi dobro zagrejao dlanove Prodanoviću. U 47. minutu Borović je neprecizan, lopta nakon njegovog udarca sa 17 metara završava za koji centimetar iznad gola gostiju. Burnih desetak minuta nastavka nije donelo rezultatske promene, pa je utakmica ušla u mirniji tok.

Prva naredna situacija za gol viđena je tek u 59. minutu, Đorđević je izveo korner, a Todorović iz prve ne časeći uputio šut  ka golu domaćih, lopta je otišla zamalo pokraj gola. Uzvratio je Panović na drugoj strani u 67. minutu, međutim ni on nije precizan sa ivice kaznenog prostora. Agilni momci u crvenim dresovima mogli su do gola i u 76. minutu. Đapa je sjajno proigrao Milićevića na 5 metara od gola gostiju, ali se ovaj spetljao i upropastio priliku da se upiše u strelce.

Domaći su se ispucali i umalo da budu kažnjeni u 81. minutu, rezervista Čobeljić sa 13-14 metara pogađa prečku, još jednom je okvir gola spasao domaću ekipu. I pored par prilika na obe strane mreže su mirovale, Zvezdara se na vrhu bodovno izjednačila sa vodećim Torlakom, dok je Ušće nastavilo seriju pozitivnih rezultata.

U 12. kolu sledećeg vikenda Ušće ide do Zemuna gde će ih ugostiti Teleoptik, dok Zvezdara dočekuje neugodnu Prvu iskru iz Bariča.

UŠĆE NOVI BEOGRAD - ZVEZDARA 0:0

STADION: FK IMT.  GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Katić Nikola. POM.SUDIJE: Božović Goran i Rajković Miloš. ŽUTI KARTONI: Goranović (Ušće NB), Janković i Rak (Zvezdara).

UŠĆE NOVI BEOGRAD: Blagojević, Zakoč, Atanasković, Vesić, Rašković, Hiti, Milićević (Spasojević), Aćimović (Goranović), Nović (Minić), Borović (Đapa), Panović.

ZVEZDARA: Prodanović, Maksimović, Rak, Sarić, Milićević, Gusnić (Alempijević), Vukićević, Vuković (Čobeljić), Lekić (Janković), Đorđević, Todorović.