BASK TEK
OFK Beograd
BSK Borča
"Lađari sa Save" se nasukali na Bulbulderu

Bližimo se spuštanju zavese na zanimljivo prvenstvo Srpske lige "Beograd" u kojem su Zvezdara i Brodarac bili veoma bitni akteri. Obe ekipe su nakon 27. odigranih kola sakupile po 41 bod i dele 4. i 5. mesto na tabeli.

Zvezdara želi revanš za jesenji poraz na Brodarcu, koji je ujedno bio jedini u prvom delu sezone. Najbolji igrač domaćih i kapiten Đorđević, već u 3. minutu opasno je ugrozio gol gostiju, spreman je bio golman Ganić i vrhovima prstiju loptu izbacio u korner. U 7. minutu gosti uzvraćaju, ali Atanasijević u dva navrata ne uspeva da savlada Nikolića sa male udaljenosti. Opasne situacije se naizmenično smenjuju, u 11. minutu Gusnić sa 12 metara iskosa šutira kraj samog gola gostiju. Potom gosti u 19. minutu nemaju sreće, posle šuta Miloševića sa 7-8 metara uz pomoć stative loptu je zaustavio domaći golman.

Drugo deo prvog poluvremena protiče u taktičkom nadmudrivanju, tehnički doteraniji fudbal igraju gosti, više je lopta u njihovom posedu. Do gola ipak prvi stižu domaći i to sa "bele tačke" u 43. minutu. Adžić je u svom kaznenom prostoru neoprezno oborio Đorđevića, koji je potom sigurno izveo jedanaesterac.

Drugi deo igre je počeo golom koji je postigao Karić sa desetak metara u 54. minutu i odveo Zvezdaru na dva gola prednosti. Gosti se potom bude i preuzimaju inicijativu, ali sem terenske nadmoći nisu opasnije ugrozili domaćeg čuvara mreže sve do 66. minuta kada je Tabaković sa 13-14 metara uzdrmao prečku. Poslednja trećina utakmice prošla je u nezanimljivoj igri, nije bilo ništa vredno za zabeležiti, ostao je rezultat 2:0 za "bulke". Narednog vikenda Zvezdara gostuje Torlaku, a Brodarac dočekuje Teleoptik.

ZVEZDARA - BRODARAC 2:0 (1:0)

STADION: FK Zvezdara. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Peković Petar. POM.SUDIJE: Jeremić Milan i Majstorović Marko. STRELCI: Đorđević 43. (k.u.) i Karić 54.min (Zvezdara). ŽUTI KARTONI: Gusnić, Milićević, Rak i Janković (Zvezdara), Adžić, Nikolić i Vranješ (Brodarac). CRVENI KARTON: Janković 90+4.min (drugi žuti) (Zvezdara).

ZVEZDARA: Nikolić, Beriša (Zvizdić), Rak, Sarić, Milićević, S.Milanović (Janković), Gusnić (Dragojlović), Vukićević, Vuković (Čobeljić), Karić, Đorđević (Hrnjaz).

BRODARAC: Ganić, Adžić (Vranješ), Milošević, Marjanović, Ml.Miljković, Ilić, Tabaković, Sretenović (Nikolić), Atanasijević (Bojović), Pepić (Maljukan), Stajković (Ma.Miljković).