Čukarički
GFK Jagodina
OFK Vršac
Zvezdini kadeti vratili titulu na Marakanu

Kadeti Crvene zvezde su pobedom nad vršnjacima iz niškog Radničkog, dva kola pre kraja, vratili šampionski pehar na Marakanu posle godinu dana pauze. Domaći su rano poveli, igrao se 9. minut kada je lepu akciju Kostova i Kneževića pogotkom krunisao Damjanović. Zvezda u nastavku ne pruža ni 50 posto svojih mogućnosti, ali i sa takvom igrom protiv nemoćnih Nišlija stvara sijaset prilika. Jednu od mnogobrojnih je iskoristio Knežević u 32. minutu, a pre njega u strelce su se mogli upisati i Damjanović u dva navrata, Kostov i Roganović. Damnjanović se i pored nekoliko promašaja po drugi put upisao u strelce u 39. minutu, asistent mu je kao i kod prvog gola bio Knežević. Tako su crveno-beli na odmor otišli sa solidnom zalihom od tri gola prednosti.

Dominantni su domaći i u nastavku, a Damjanović u 53. minutu stiže do het-trika. Pre njega u listu strelaca se mogao upisati i Kostov, ali je golman Stošić sjajnom paradom loptu izvadio iz rašlji. Gosti iz Niša u 59. minutu dolaze do svojih trenutaka radosti, nakon kornera najbolje se u petercu snašao Petrović i savladao Bekonju.

Zvezda je na sličan način uzvratila postigavši peti gol u 67. minutu, posle udarca iz ugla Grujić je loše odreagovao i loptu poslao u sopstvenu mrežu. Beograđani tu nisu stali, u 82. minutu postižu još jedan pogodak. Najpre je Knežević uputio prizeman udarac, golman Nišlija je kratko odbio loptu, na nju je natrčao Stolić i poslao u prazan gol. Krajnji rezultat 6:1 je pravi pokazatelj razlike u kvalitetu između ova dva tima.

U pretposlednjem 29. kolu crveno-beli gostuju Vojvodini u Novom Sadu, dok Nišlije dočekuju OLE iz Borče.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI (NI) 6:1 (3:0)

STADION: Rajko Mitić jug veštačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Čekičević Nikola. POM.SUDIJE: Mijanović Stefan i Malešević Nemanja. STRELCI: Damjanović 9, 39. i 53, Knežević 32, Grujić 67. (a.g.) i Stolić 82.min (C.zvezda), Petrović 59.min (Radnički Ni). ŽUTI KARTONI: Pavlović i Mrvaljević (C.zvezda), Živković i Mladenović (Radnički Ni).

CRVENA ZVEZDA: Bekonja, Bulatović, Ristovski, Roganović (Mladenovski), Kostov (Stolić), Ranković (Mrvaljević), Knežević, Pavlović, Mišić, Damjanović (Jevđić), Bubanja (Cvetković).

RADNIČKI (NI): Stošić, Živković (Perić), Todorov (Mladenović), Pavlović, Jugović, Davkovski (Stojanović), Ilić (Dinić), Cvetković (Grujić), Stanković, Petrović, Jeremić.

Omladinske lige Omladinske lige Kadetska liga Srbije Crvena zvezda Radnički (N)