Spartak ŽK
TSC
Mladost (L)
Milan Pavkov doneo tri boda Čukaričkom protiv Napretka

Čukarički i Napredak su spremno dočekali proleće i nastavak sezone, a današnji susret je pokazao da se nalaze u dobrom momentumu. Od početka se igra otvoren i dopadljiv fudbal, a Luka Adžić je u 6. minutu prvi uputio ozbiljan udarac ka golu Kruševljana, nažalost malobrojnih navijača Brđana bio je neprecizan. Gosti su preko Ljubomirca uzvratili u 12. minutu, brzopleto je šutirao pored gola iz povoljne prilike.
Brazilac u redovima domaćih De Melo u 15. minutu sa ivice kaznenog prostora pogađa stativu, mada i da je postigao pogodak ne bi bio priznat, jer je pomoćni sudija naknadno podigao zastavicu zbog ofsajd položaja. Nedugo zatim prečku je uzdrmao Marjanović nakon slobodnog udarca sa oko 22 metra, u 19. minutu sreća je bila uz domaći tim. Nekako je posle tog dešavanja intezitet igre opao, ništa vredno pažnje nije zabeleženo sve do trećeg minuta nadoknade kada je Bastajić teledirigovanim projektilom sa preko 20 metara postigao vodeći gol za Napredak. Na odmor se otišlo zasluženim vođstvom čete trenera Vladimira Gaćinovića.
Žustrije su u nastavku krenuli Brđani i posle centaršuta Stevanovića omaleni Miladinović je u 47. minutu poravnao rezultat. Protekla su samo tri minuta kada je Bastajić mogao svoj tim da dovede do nove prednosti, ali se obrukao šutiravši glavom sa 8 metara kraj gola nemog posmatrača Filipovića. Rasplamsala se bitka, napadi se smenjuju naizmenično, a u 62. minutu Tošić nespretno startuje na loptu i šalje je ka svom golu, Filipović refleksnom reakcijom uspeva da sačuva mrežu Čukaričana.
Napredak igra sve ofanzivnije i ugrožava protivnički gol, u 67. minutu posle slobodnjaka koji je izveo Marjanović half Stevanović je sa peterca šutirao glavom zamalo neprecizno. Uveo je trener domaćih Petrić svežu krv, kuriozitet je debi bivšeg centarfora Crvene zvezde Milana Pavkova. Rezervista Ergelaš umalo nije postigao gol u 76. minutu, sa nekih 13-14 metara iskosa je gađao rašlje, ali nije bio dovoljno precizan pa je rezultat ostao nepromenjen. Igrao se 85. minut kada je Cvetković sa petnaestak metara dobro zagrejao dlanove golmana Kruševljana, koji je krajnjim naporom loptu uspeo da izbaci u korner.
Gol odluke, za pobedu nad veoma dobrim gostima, postigao je na svom debiju Pavkov u 89. minutu. Milojević je izveo skraćeni korner sa leve strane, a najsnalažljiviji u buketu igrača bio je rasni golgeter i doneo svom timu tri boda. Narednog vikenda na programu je 24. kolo, momci sa Banovog brda gostuju u Lučanima zahuktaloj Mladosti, dok Napredak pod Bagdalom dočekuje TSC.

ČUKARIČKI - NAPREDAK 2:1 (0:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Radaković Nikola. POM.SUDIJE: Radić Petar i Rijavec Nikola. STRELCI: Miladinović 47. i Pavkov 89.min (Čukarički), Bastajić 45+3.min (Napredak). ŽUTI KARTONI: Cvetković (Čukarički), Stevanović i S.Jovanović (Napredak).
ČUKARIČKI: Filipović, Tošić, Docić (Milojević), Stevanović, Ivanović (Pavkov), Adžić (Ergelaš), Sisoko, Jovanović, Vranješ, Miladinović, De Melo (Cvetković).
NAPREDAK: Savić, S.Jovanović, Krstić, Stevanović, Vukajlović, Bastajić (Stanojlović), Mršić (Stoiljković), Blagojević, Ljubomirac, Marjanović (Đ.Jovanović), Majdevac.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Čukarički Napredak