Radnik
Radnički u seriji, savladan i Spartak u Subotici
03.04.2024 FK Radnički Niš

Detalj sa meča - foto: FK Radnički Niš

Fudbaleri Radničkog "vezali" su drugu uzastopnu pobedu u prvenstvu, u 28. kolu Super lige Srbije pobedili su Spartak u Subotici rezultatom 1:2 (0:1). Sva tri viđena gola na meču postigli su igrači niškog tima, prvi Bamidele u 17. minutu, zatim je Jamkam postigao autogol za 1:1 u 67 minutu, a konačan skor postavio je Stefan Cvetković u 84. minutu.

Čini se da je novi šef stručnog štaba Radničkog Dejan Joksimović pronašao pravi ritam za svoju ekipu, koja je tokom čitavog meča delovala nadmoćnije od rivala, diktirala tempo i, kao i u najavi pre meča, išla na pobedu u ovom duelu. Prvu šansu na meču, doduše, imali su domaći – Ubiparip je odlično šutirao glavom nakon centaršuta Todorovskog ali je golman Stevanović fenomenalno intervenisao i spasao svoj gol. Usledio je prvi gol na meču. Vojnović je presekao napad Spartaka i poslao dug i precizan pas ka Bamideleu, koji je bio brži i snažniji od svojih pratilaca i pogodio za vodstvo Radničkog.

U drugom delu igre ni četvorostruka izmena ekipi Spartaka nije donela prednost na terenu, sve pokušaje domaćih je uspešno odbijala odbrana Radničkog i golman Stevanović. Međutim, jedan nesporazum bio je dovoljan za poravnanje rezultata. Jamkam je jednu loptu nešto snažnije vratio ka svom čuvaru mreže, a Stevanović nije adekvatno reagovao i ona je završila u mreži Radničkog. Bamidele je imao još jednu veliku priliku za svoj drugi pogodak, ali odličnu asistenciju Vanje Ilića sa 5 metara nije uspeo da pretvori u gol u 71. minutu. Onda su ponovo stupile na scenu izmene koje je izvršio trener JoksimovićMesarović je sa levog boka asistirao Cvetkoviću koji je savčadao Manojlovića i postigao pogodak vredan pobede.

Radnički svoj naredni meč igra za četiri dana, u nedelju na Čairu dočekuje ekipu Voždovca od 16:30 časova.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Spartak ŽK Radnički (N)