Naftagas
Posle dva posta, radost kraj Tise
02.09.2023 V.Jankov

Momenat sa utakmice kraj Tise - foto: V. Jankov

Lek na ljutu ranu u pravom trenutku. To bi u najkraćem bio komentar okršaja starih rivala kraj Tise. Bečejci su posla dva uzastopna poraza pobedili Pančevce rezultatom 3:1, a krajnji ishod je mogao biti i ubedljiviji.

Sve je počelo udarcem sa bele tačke. U 12. minutu je Kobiljski oboren u kaznenom prostoru gostiju, a kapiten Ilija Tutnjrvić bio siguran egzekutor najstrožz kazne. Samo tri minuta kasnije nejlepši momenat utakmice. Živkov je maestralno dijaonalom uposlio Vargu na desnom boku, ovaj odlično centrirao, a Adam Nađpal na vreme utrčao u povisio rezultat na 2:0. Oprobao je Varga šut sa distance u 38. minutu, ali golman Tasić se nije dao iznenaditi. Međutim, jeste na supronoj strani golman Millovanov. Ponajbolji pojedinac u redovima Pančevaca izveo je u 41. minutu slobodan udarac sa dvadesetak metara i iznenadio Milovanova, pa se na odmor otišlo rezultatom 2:1.

I nastavaku su domaći bolje otvorili igru, jer je u 51. minutu Vorgučin posle solo prodora uzdrmao prečku. Dvadesetak minuta kasnije Kobiljski je prvo volej udarcem pogodio golmana, a odbijenu loptu šutirao kraj gola. Ali, u 77. minutu se dobro snašao posle lopte iz pozadne, bio brži i spretniji od pratioca i postavio konačnih 3:1. U 81. minutu još jedna prilika za Kobiljskog, ali je „zicer“ sa destak metara odbranio Tasić.

OFK Bečej 1918  - Dinamo 1945 3:1 (2:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise: Gledalaca: 150. Sudija: Dušan Belić (Zrenjanin 7. Strelci: Tutnjević u 12. (11 m), Nađpal u 15. i Kobiljkski u 77.minutu za OFK Bečej 1918, a Brkić u 41. minutu za Dinamo 1945. Žuti karton. Živkov (OFK Bečej 1918). Igrač utakmice: Žerko Kobiljski (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Milovanov 6, Vorgučin 7, Zeljković 7, Milovanović 7, Nonin 6,5 (od 77. Todorović -), Nađpal 7,5 (od 88. Ćuk-), Tutnjević 7,5, Hardi 6,5(od 57. Krmar 6,5), Varga 7, Živkov 7. Kobiljski 8 (od 88. Jelić -).

Dinamo 1945: Tasić 6, Točilovac 6 (od 75. M. Marković -), Bogdanović 5,5, V. Marković 5,5, Klještan 6, Delić 6 (od 88. Lakić-Pešić -), V. Đošić 6 (od 75. Kolocka -), Brkić 7, Milanović 6 (od 46. Jonaš 6), Čižik 5,, Petrvić 6,5 (od 75. S. Đošić -)