OFK Bačka
Bečejci uknjižili prvu pobedu u nastavku prvenstva
30.03.2024  V. Jankov

Uspešna intervencija golmana Bečejaca Milovanova - foto: V. Jankov

Jubilarno 20. kolo srpskoligaškog keravana donelo je prvu pobedu Bečejaca u nastavku prvenstva. Iako u prve četiri utakmice nisu postigli nijedan gol, u mreži Kabela su se našla tri za isto toliko bodova. Nema sumnje, pobedi se najviše obradovao trener Dragan Ivanović, čiji se trud na treninzima, najzad, valorizovao.

Iako su od prvog sudijskog zvižduka najavili ofanzivnu igru, momci sa Tise su do prvog gola došli tek u 33. minutu. Tomić je maestralno uposlio mladog Milovanovića, koji je znalački pogodio mrežu za “prvenac” u nastavku. Nije se dugo čekalo na drugi pogodak. Igrao se 39. minut, kada je Tutnjević u duelu na sredini terena ne samo bio uspešniji, nego je izvaredno uposlio Vuka Vješticu, koji je par koraka povukao loptu, a onda s desne strane pogodio suprotan ugao za 2:0. I kada su svi očekivali da će se ovim rezultatom otići na odmor, u 44. minutu, posle slobodnog udarca sa desne strane nespretno je reagovao štoper gostiju Batos i u gužvi loptu skrenuo u sopstvenu mrežu za 3:0.

U nastavku su Novosađani pružili žešći otpor i u 52. minutu je Milisavljević dobro šutirao glavom, ali je Milovanov još bolje reagovao i sačuvao svoju mrežu. U 65. minutu Bečejci su imali sreće, jer se Pejić našao na gol liniji i lopta ga je pogodila u telo, pa nije došlo do promene rezultata, ubrzo je Serdar promašio celu loptu iz povoljne situacije, a onda je u 80. minutu Milisavljević dobro skočio i posle centaršuta sa leve strane glavom poslao loptu u mrežu za konačnih 3:1.

OFK Bečej 1918 - Kabel  3:1 (3:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca 250. Sudija: Rastko Petrović (Sremska Mitrovica) 7. Strelci:Milovanović u 33, V. Vještica u 39. i Batos u 44 (autogol) za OFK Bečej 1918, a Milisavljević u80. zaKabel. Žuti kartoni: Milovanović (OFK Bečej 1918), Ilić, Vujošević, Prolić (Kabel). Igrač utakmice: Nikola Tomić (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Milovanov 7, Ćuk 7(od 74. Hardi -), N. Vještica 8, Vlaisavljević 7, Vorgučin 7, Pejić 7,5, Videnović 7, Tutnjević 7,5, Milovanović 7,5, Tomić 8 (od 84 Tomčić -), V. Vještica 7,5.

Kabel: Mijanović 6, Maksimović 5,5 (od 56. Vujošević 6), Batos 5,5, Đurić 6, Serdar 6, Petrović 6, Trpčević 6, Novaković 7, Maksimovi ć5,5 (od 56.Vijošević 6), Milisavljević 7, Apostlovski 5,5 (0d 56. Prolić 6).