Borac (Š)
Srpskoligaš sa Tise uknjižio treću uzastopnu pobedu
10.04.2024 V. Jankov

Junak utakmice: LukaPeić (4) ke postigao tri gola - foto: V. Jankov

Zahvaljujući golgeterskom het-triku Luke Pejića, srpskoligaš sa Tise stigao je do pobedničkog het –trika u nastavku prvenstvene trke i sada lakše diše što se konačnog ishoda sezone tiče.

Od početka utakmice Bečejci su nagovestili ofanzivnu igru i već u 12. minutu stigli su do vođstva. Tomčić je maestralno proigrao Luku Peića, a ovaj asistenciju pretvorio u pogodak za 1:0. Samo šest minuta kasnije Tomčić je šutirao sa desetak metara, a kapiten gostiju Anđelković, gotovo, sa gol linije izbacio loptu u polje. U 23. minutu se povredio Šavija i morao je da napusti teren. Gosti su prvi put pripretili u poslednjim trenucima prvog poluvremena, ali je udarac glavom kod druge stative golman Milovanov izbacio van terena i na odmor se otišlo minimalnim vođstvom domaćina.

Kako je počelo drugo poluvreme, Peić je kardinalno pogrešio promašivši loptu, koja je stigla do rezerviste Vlaisavljevića, kome je bio otvoren put ka golu Milovanova i gol je bio neizbežan. Brzo se Peić iskupio za grešku, koja je omogućila Palančanima da izjednače rezultat. Mitić je u 58. minutu odlično centrirao sa levog boka, a Peić se našao u pravom trenutku na pravom mestu i bilo je to 2:1. Samo dva minuta kasnije Tomčić je još jedanput izvrsno asistirao Peiću, koji ne propušta priliku da zabeleži het-trik i izraste u junaka utakmice. Mogao je Mitić u 71. minutu da poveća vođstvo svog tima, ali je posle njegovog šuta glavom golman gostiju bio na mestu. Najopasniji igrač Palančana Vlaisavljević je u 80. minutu mogao do novog pogotka, ali je lopta posle njegovog šuta sa leve strane uzdrmala stativu.

OFK Bečej 1918 - OFK Bačka  3:1 (1:0)

Bečej: Gradski stadion kra Tise. Gledaaca 200. Sudija: Balša Ćeranović (Lovćenac) 7. Strelci. Pejić u 12, 58. i 60. minutu za OFK Bečej 1918, a Vlaisavljević u 47. minutu za OFK Bačku. Žuti kartoni: Milovanov, Milovanović, Mitić (OFK Bečej 1918), Vlajkov, Vlaisavljević, Plavšić, Jovišić, Stajković (OFK Bačka). Crveni karton: Mitiću 80 (OFK Bečej 1918). Igrač utakmice: Luka Peić (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Milovanov 7,5, Vorgučin 7, N. Vještica 7,5, Vlaisavljević 7, Tomčić 8 (od 85. Hardi -), Peić 8,5, Tutnjević 7, Milovanović 7, Videnović 7, Tomić 7 (od 52. Kobiljski 7), Šavija – (od 23 V. Vještica 6,5, Mitić 7).

OFK Bačka: Stajković 7, Anđelković 7, Petović 6, Veselinović 6, Stamatović 6 (os 65. Matijašević -), Brborić 6,5, Jakovljević 6, Vajkov 5,5 (od 46 Vlaisavljević 7), Jovišić 6, Ignjatović 6 (od 46. Plavšić 6), Trimanović 5,5 (od 80. Novaković -).