Radnički 1911
Novobečejci podsetili na stare dane
10.03.2024 Stevan Davidovi

Fudbaleri Jedinstvo u novom izdanju (foto: Stevan Davidovič)

U premijernoj utakmici 17. kola Područne lige Zrenjanin, fudbaleri novobečejskog Jedinstva pobedili su Banat iz Čente 5:1 (3:1). Puni samopouzdanja ušli su izabranici Bojana Josimovića u duel sa rivalom iz Čente, željni revanša za jesenji poraz (3:0) i to im se isplatilo.

Međusobno odmeravanje snaga na stadionu kraj Tise nije dugo trajalo, da bi potom za samo tri minuta viđena tri gola. Najpre su terensku inicijativu Novobečejci krunisali u 16. minutu, posle asistencije Lukića, Žolt Farkaša je savladao Sladovića. Dok se radost domaćih navijača još nije ni stišala, hladan tuš, Aleksandar Martinović je uspeo da savlada Levente Pintera i izjednači rezultat.  Da nema razloga za zabrinutost pobrinuo se u 18. minutu, spretni novajlija Marko Lukić, za vođstvo 2:1. Vodeći gol doneo je novi podstrek domaćim fudbalerima, koji u 24. minutu drugim golom Farkaša zadovoljniji odlaze na odmor (3:1).

U nastavku potpuna dominacija domaćih fudbalera, koji su sigurnom igrom opsedala protivnički gol, da bi u 67. minutu Lukić poveća prednost svom timu na 4:1 i potvrdio da je značajno pojačanje novobečejskog tima. Da trener Josimović nije pogrešio, u 60. minutu kada je zamenio dvostrukog strelca Farkaša i u igru uveo Nikolu Kervešanova, potvrdilo se u 79. minutu kada je iskusni Kevrešanov, presekao napad gostiju i rutinski postigao gol za konačnih 5:1.

U 18. kolu Jedinstvo igra u Česteregu, sa vodećim timom prvenstva Napretkom, ekipom koja je jesenas u Novom Bečeju zabeležila ubedljivu pobedu (0:4).

Jedinstvo - Banat (Č) 5:1 (3:1)

Novi Bečej: Stadion kraj Tise. Gledalaca 200. Glavni sudija: Nikola Radaković (Banatsko Karađorđevo). Pomoćnici: Miloš Knežević (Banatsko Karađorđevo), Novica Božić (Žitište). Delegat: Petar Stanić (Žitište). Strelci: Farkaš u 16. i 24, Lukić 18. i 67. i Kevrešanov u 79. za Jedinstvo, a Martinović u 17. minutu za Banat. Žuti kartoni: Mesaroški (Jedinstvo), Raketić i Tošković (Banat).

Jedinstvo: Pinter, U. Stanković, Perić, Mesaroški (Boškov), Lukić, Stojanov (Salihović), U. Veselinović (Koledin), Farkaš (Kevrešanov), Mihajlović, N. Pecarski, Kovačev (Vijatov).

Banat: Sladović, Raketić, Vukomanović, Živković, Tošković, Gračanin (Žegarac), Martinović, Nikola Ilić, Suvačarev (Radojčić), Igor Ilić (Dobrić), Cvetković (Jocić).

Piše: Stevan Davidović

Niže lige Niže lige PFL Zrenjanin Jedinstvo Banat (Č)